Evde Müzik Yapmak İçin En İyi 5 Program

0
8

Evde Müzik Yapmak İçin En İyi 5 Program

1) Ableton Live

Müzik sanatını ve müziği kendilerine bir ayrıcalık olanlar için yapılmış ses programıdır. Program başlarda biraz karışık gelebilir ama alışınca başka bir program kullandırmıyor. Program Orkestral yaylılarda, bakırlı sazlardan klasik gitara kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu programı kullanarak DJ olabilirsiniz.

2) FL Studio

İkinci programımız olan FL Studioneredeyse her gün geliştirilerek rekabete giriyor ve üst sınıra taşınıyor. Kolaylığının amatör kullanıcılara hitap etmesinin yanında günden güne profesyonel stüdyolarda kullanılmaya başladı. Zaten programı kullanarak kendinizi stüdyoda hissedeceksiniz. Bu programı da çok kolaylıkla kullanabilirsiniz. Yani bu da demek oluyor ki bu program çok işinize yarayacak.

3) Logic Pro/Logic Express

Apple’ın marifetlerinden biri olan ve sadece mac ile kullanılması bir dezavantaj olarak gibi görünse de ciddi müzik yapan çoğu insan zaten mac kullandığı için bu bir sorun değil. Arayüzü her Apple ürünü gibi rakiplerinden çok üstün seviyede. Eğer mac kullanıyor ve gerçek bir kalite seviyorsanız bu programı hemen kullanmaya başlayın.

4) Cubase

Cubaseprogramı bir audio, midi kayıt ve düzenleme yazılımıdır. Steinberg’in yapmış olduğu bu program sayesinde kendi müziğinizi evinizde oluşturabilirsiniz. Evinize bir studio ortamı getiriyor ama tabiki programı teknik olarak bilmek ancak hayal gücünüzle işe yarayacaktır. Programın da teknik özellikleri şu şekilde: Size 256 kanal giriş ve çıkış, 64 adet fx(delay, eko, reverla) gibi ve kanal başına da 8 adet insert sağlar.

5) DrumPads 24

Sırada bilgisayar değil de telefonu tercih edenler için bir mobil uygulamadır. Hem İOS hem de Android’de bulunan uygulama hem kendiniz hem de arkadaşlarınızla müzik yaparak keyifli zaman geçirmenizi sağlayabilir. Uygulamada yapılan değişiklikler ile artık efektler size çeşitli renkler ile sunuluyor. Bu sayede de efekt seçimlerinizi daha kolay yapabilirsiniz. Yaptığını müzikleri kaydedip daha sonra dinleyebiliyorsunuz. Bu programı kullanabilmek için unutmayın ki telefonunuz dokunmatik olmak zorundadır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin