Evde Kolayca Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

0
35

Evet kolayca manikür işlemi nasıl uygulanır hemen kısaca sizlere bahsedeceğim. Çoğu bayan için bu iş oldukça zahmetli gelebiliyor ancak sizlere aşağıda anlatacak olduğumuz yöntemi uygulayarak kısa ve kolay yoldan tırnak bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Evde Tırnak Bakımı Yapmak İçin Gerekli Olan Malzemeler

Öncelikle sizlere gerekli olan malzemeler den bahsedeceğim. Bunlardan bir tanesi biraz ılıtılmış su bu ne için diye soracak olursanız ellerinizin yumuşaması için gereklidir. 1 adette el kremine ihtiyacınız olacak. Eğer eviniz de krem yoksa vazalin gibi el yumuşatıcı sıvılar da olabilir. 1 adet tırnak törpüsü ve tırnaklarınız uzunsa 1 adette tırnak makasına ihtiyacımız olacak.

Evde Kolayca Manikür İşlemi Nasıl Yapılır

Evet arkadaşlar ihtiyacımız olan malzemeleri sizlere açıkladık. Şimdi ise tırnak bakımı ve manikür işlemi nasıl oluyor biraz da bundan söz etmek istiyorum.

Öncelikle belli bir süre doldurmuş olduğunuz ılık suyun içine ellerinizi sokup belli bir süre bekletiniz. Böylelikle parmak etlerinin yumuşamasını sağlamalısınız. Eğer siz isterseniz bu suyun içerisine güzel esanslar da dökebilirsiniz. Güzel kokan yağlardan da damlatabilirsiniz. Böylelikle elleriniz daha hızlı yumuşar ve güzel bir koku olur. Şunu da hatırlatmakta fayda var. Su kesinlikle çok sıcak ve kaynar olmamalıdır. Sadece ılık olması yeterli olacaktır. Evet suyun içerisinde geçirdiğiniz bir süre vaktin ardından artık ellerinizi suda çıkartabilirsiniz. Tırnak etleriniz yumuşadıktan sonra ellerinizi güzelce kurulayınız.

Daha sonra ellerinizi güzelce bir kremleyiniz. Bunun yağlı bir formül olmasına özen gösterirseniz sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü burada yapılması gereken asıl amaç tırnak etlerinizi geriye doğru iterken bu kremin bize yardımcı olmasıdır. Çok aşırı fazla sürmenize de gerek yok.

Kremi parmağınıza iyice yedirdikten sonra ufak bir aparat sayesinde kenarlarını iteleyerek sonra da silikon kısmında ki ucu ile geriye doğru iterek tırnak etlerinizin bulundukları yerlerden kurtulmalarını sağlayın. Bütün parmaklarınıza bu işlemi tek tek uyguladıktan sonra eğer tırnakların kenarlarında tabiri caizse şeytan tırnağı derler ya öyle ufak parçalar varsa bakım yaptığınız makas yardımıyla onları kesebilirsiniz.

Şimdi sıra törpüleme işlemine geldi. Törpüleme işlemi yaparken törpüleme işlemi doğru şekilde yapılırsa tırnak yataklarınızı da zarar vermemiş olursunuz. Hem elleriniz de özellikle de ayaklarınız da buna dikkat etmeyi özen gösteriniz. Bütün bu işlemler bittikten sonra artık tırnaklarınız oje sürmeye hazır bir hale gelmiştir.

Bir önemli noktaya daha değinmek istiyorum. Eğer eviniz de ojenin altına sürebileceğiniz bir başka renksiz veya koruyucu ojeniz varsa mutlaka sürün. Özellikle koyu renkli ojeler çıkartırken asetonla çıkartılması gerekiyor. Ayrıca tırnaklarınıza da zarar vermektedir. Oje işlemi de tamamlandıktan sonra el bakımınız tamamlanmıştır. 🙂


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin