En İyi Ücretsiz DNS Sunucuları Nelerdir?

0
100

Ülkemiz de ya da dünya çapında bazı yasaklı sitelere ya da erişimi engellenmiş olan sitelere giriş yapmak istiyoruz. Ancak giremiyoruz. Bu yüzden yurt dışı DNS adreslerine başvuru yapmak zorunda kalabiliyoruz.

Bu Ns adresleri ile istediğiniz sayfalara giriş yapıp rahatlıkla dolaşım sağlayabiliyorsunuz. Ancak siz yine de legal siteler de gezmeye özen gösterin. İllegal içerikler de dolaşarak hem bilgisayarınıza zarar da verebilirsiniz. Oldukça tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalmamak için tedbirinizi şimdiden alın.

Evet arkadaşlar aslında bir çok DNS adresi mevcuttur. Bunlar hangileri diye soracak olursanız eğer Level3, Verisign, Google DNS, Yandex DNS ve FreeNom DNS şeklinde uzar gider. Sizlere en güncel ve aktif olarak kullanılan sistemleri burada sıraladık. Dilediğiniz sistemi kullanmakta özgürsünüz.

Her zaman için güncel DNS’leri kullanmakta fayda var. Eski sistemleri kullanmayın ne olduğu pek belli olmuyor. Sisteminize kadar girip bilgisayarınıza kullanabilirler. Bu tür tehlikelere pek atmayan ve güncel listeleri her zaman takip etmenizi öneririz.

En İyi Ücretsiz DNS Sunucuları Nelerdir?

Yukarıda şu anda günümüz de kullanılan yeni listedir. Bu liste bu şekilde böyle uzayıp gider arkadaşlar. Eğer yeni listeler varsa ve aklınız da kaldı ise lütfen aşağıdan bizleri bu konuda bilgilendirin konuyu tekrar güncelleyelim.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin