En Güzel Gelin Saçı Aksesuarları Nelerdir?

0
7

Düğün günü en özel günlerden biridir ve o günün en özel kişisi tabi ki gelindir. Sadece tek bir gün hatta birkaç saat için aylar öncesinden başlar hazırlıklar. Düğün mekanı, mekan süslemesi, dans müzikleri, düğün pastası, gelinlik, damatlık, gelin saçı aksesuarları ve akla gelebilecek daha pek çok şey özenli, itinalı ve iyi seçilmiş olmalı. Yaşanacak o bir kaç saatin bir daha tekrarı olmayacaktır çünkü. Gelin için saç modeli ve saç için kullanılan aksesuarlar çok önemlidir.

İnciyle Bezenmiş Taçlar

En güzel gelin saçı aksesuarları nelerdir diye soracak olursak bunların başında şüphesiz hem zarif hem şık ve bir klasik haline gelmiş incili gelin taçları gelir. Asaletin simgesi olan inci kolye küpe ve taç takımıyla gelinliğe olan renk uyumuyla da gelinler için en güzel aksesuarlar arasında yerini alır. Bu tür taçlarda dağınık şekilde toplanmış topuz saçlar uygun olacaktır.

Gösterişli Ve Işıltılı Taçlar

Sadelikten ziyade gösteriş ve ışıltıyı seven gelin adayları için pırıltılı ve değerli taşlarla bezenmiş beyaz, kırık beyaz ve soft renk tonları ile gelinini bekleyen birbirinden güzel taçlar mevcuttur. Genellikle gösterişli, kabarık, taşlarla bezenmiş gelinlikleri tamamlamak için tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra bu tür taçlarda sıkıca toplanmış topuz saç modelleri uygun olacaktır.

Çiçekli Taçlar

Sadelik ve doğallıktan hoşlanan gelin adayları için en uygun ve en güzel tercih çiçeklerle işlenmiş taçlar olacaktır. Tek renk veya birkaç rengin harmanlanması ile oluşan çiçekli gelin taçları seçilen uygun gelin çiçeği ile birbirini tamamlayacaktır. Çiçekli taçlara en uygun gelin saçı iri dalgalar halinde salınık bırakılmış ya da salaş bir şekilde toplanmış topuz saç modelleri veya yandan örülmüş iri ve salaş örgü modelleri olacaktır. Bu taçlarda kullanılan yapma çiçeklerin yanı sıra canlı papatyalardan yapılan taçlar da doğal ve güzel duracaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin