Dünyanın En Tuhaf 10 Otomobili

0
66

Sokaklarda, caddelerde sağda solda internette her yerde lüks araçlar görüyoruz. Artık neredeyse her pahalı marka arabaları gördüğümüz an marka modelini söyleyecek kadar bilgi sahibi olduk. Peki ya size milyarlar tutarında arabalar değilde daha farklı tuhaf bir o kadarda ilginç araçları göstersek?

Dünyanın en tuhaf araçları ile çılgın bir yolculuğa var mısınız?

Dünyanın En Tuhaf 10 Otomobili TOP Liste

1. Volvo markası otobüs olarak Curitiba adlı bir modeli ilk brezilyada görüldü. 2011 Yılında brezilya’da toplu taşıma aracı olarak kullanılmaya başlandı. Bu ilginç bir o kadarda büyük olan otobüsün yolcu kapasitesi 250 yolcudur. Her ne kadar geniş ve bir o kadar çok fazla insan taşıyabilen bu otobüsün en büyük sorunlarından biri ise viraj alması ve bir diğeri ise Petrol Ofislerinden benzin alırken yarattığı o zorluk anlatılmaz..

2. Kadınlar günü için özel olarak üreten araba tasarımcısı ” Sudhakar Yadav ” bu tasarımı ile Uluslar arası kadınlar gününde epey ilgi çekmeyi başardı. Yollarda 45 kilometre hıza ulaşabilen bu tuhaf aracın bir kötü bir özelliği ise yakıtının çok çabuk bitmesi.

3. Nijerya Karnavalı için özenle hazırlanmış olan bu motosiklet 30 Nisan 2011’den bu yana Nijerya karnavalların da arada sırada görmek mümkün oluyor. Her ne kadar bu motor siklet ile az bir mesafe bile olsa gezinti yapmak isteyenleri geri çevirseler de sokak ve caddelerde görmek pek mümkün olmuyor. Sadece karnaval günleri için özenle hazırlanıp süsleniyor. Her ne kadar karnavallar da az sayıda gözükse de, Nijeryalılar karnaval günleri yaklaştığında kendi motorlarına ellerinden geldiği kadarıyla bu tarz bir temaya büründürüyor.

4. Elektrikli Scooter olarak imal edilen VOİ, uygun fiyatlarla yolculara hem konforlu hemde korumalı bir ulaşım sağlıyor. Ön tarafta oturan rahatı gayet iyidir, hem yağmurlu havalarda bir sorun yaşamaz ama şoför için aynısı söylemek pek mümkün değil. Burada önemli olan müşteri memnuniyeti.

5. Mini XXL adlı bu uzun Mini Cooper S modeli, Japon tasarımcı tarafından tasarlanmıştır. Bu araçta 4 Kapı, 6 Yolcu koltuğu, 6 Tekerlek ve birde özel olarak arka kısıma yapılmış olan Jakuzisi vardır. Araç Showroow’lar da mutlaka boy gösterisi yapıyor. Her ne kadar zenginler için olsa da seyir halindeyken mayo ile arkada jakuzi keyfi yapmak her baba yiğidin harcı değildir.
Düşünsenize köprüde trafikte bekliyorsunuz ve etrafınızda ki herkes size bakıyor.
Galiba tekrardan arabanın içine binmek için seyir halindeyken Sunroof bölümünden arabanın içerisine atlıyorlar.

6. Bu bisiklet bildiğimiz ulaşım amacı ile tasarlanmamıştır. Bu bisiklet yüksek teknoloji ve özel olarak tasarlanmış olan kabini ile sperm teslimatı için ” Alan Dowden ” tarafından tasarlanmıştır.

7. Çinli bir otomobil tasarımcısı olan ” Liu Fulong ” geçen yılda bu ahşap aracı tasarladı. Bu araç elektrikli ve tamamen şarj edilerek ulaşımı sağlanıyor. 30 kilometreyi geçmeyen bu aracın ağırlı 200 kilo. Sağlam bir cilası varsa eğer yaşta, yağmurda bir sıkıntı yaşamadan gönül rahatlığı ile kapının önünde bırakabilirsiniz.

8. Pekinli bir kadın, oğullarının ulaşımı için elektrikli ve üç tekerlekli kapsüle benzeyen bir bisiklet ile yollarda. Acaba neden? Onca ulaşım için otobüs,minibüs varken neden böyle bir şey demeden de alamıyorum kendimi..

9. Evet gelelim en değerli sıramıza. Bu garip bir o kadarda fantastik motor, Bangkong merkezli sanatçı ” Roongrojna Sangwongprisarn ” tarafından tasarlanmıştır. Bu motorun tasarımda herhangi bir özel parça yada yıllar süren bir tasarım olmamıştır. Bu motorun tasarımında kullanılan malzemeler, Araba ve bisiklet geri dönüşüm parçaları kullanılarak yapılmıştır. Tasarımcıyım diyorsan her şeyden harikalar yaratabilirsin.

Roongrojna Sangwongprisarn bu motor tasarımından sonra normal tasarımları da artık ilgi görmeye başladı. Sanat eserlerini ” KO Art Shop ” adı altında tüm dünyaya ihraç yapmaya başladı.

10. Bu uzay mekiği tarzında aracın ismi ” Rüya Araba 123 “‘ dür! Bu arabanın ilk bakışta size bir piramit yapısına benzeyebilir ama tıpkı bir tank gibi donatılmıştır. Gövdesi gece boyunca neon renklerini yansıtması için çok iyi bir şekilde dizayn edilmiştir. Bu araç 3,5 Saat şarj ile 40 Mph hızından 240 mil kadar gidebiliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin