Düğün Öncesi Yapılması Gereken Saç Ve Güzellik Bakımı

0
9

Düğün için yapılacak olan saç modeli seçimi için öncelikle gelinliğin modeli göz önünde bulundurulmalıdır. Gelinliğin modeline göre ve gelinin yüzüne yakışacak olan saç modelinin kuaförü yardımıyla seçimi uygun olacaktır. Saç modelinin geline yakışması ve saça uygulanacak olan modelin gösterişli, dikkat çekici hal alması için saç bakımı da oldukça önemlidir.

Düğün Öncesi Saç Bakımı İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Saçın dolgun ve bakımlı olması, kırıkların ve saç boyama işlemleri sonunda oluşan yanıkların olmasına engellemek için düzenli olarak saç kesiminin yapılması gerekir. Düzenli olarak saç kesiminin yapılması saçın daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Sağlıklı saçın ise bakımı oldukça kolay olur.Saçın doğal ve parlak görüntüye sahip olması için doğal yapılmış zeytinyağı sabunu ile yıkanması faydalı olacaktır.

Düğün Öncesi Güzellik Bakımı Nasıl Olmalı?

Düğün gününden önce cildinizin bakımını günlük olarak yapmalısınız. Kuru cilde sahip olanlar için düzenli nemlendiricilerin ve bakım ürünlerinin kullanımı, yağlı ciltler için ise doğal cilt sabunları ile günlük cilt bakımı sağlamaları faydalı olacaktır.Cildinize uyguladığınız bakımlar sonucunda doğal ve pürüzsüz olan cildinize düğünde yapacak olduğunuz makyajda önemli olacaktır.

Peki, Düğün ‘de Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Öncelikle gelin adayları abartılı makyajdan kaçınmalı ve doğal güzelliğin altına saklanıp abartılı, çok göz alıcı renklerle dikkat çekmek yerine, doğal güzelliğin ön plana çıkarılacağı sade ve şık makyaj tasarımlarına tercih etmeleri gerekir. Kusursuz ve doğal bir makyajın sırrı ise pürüzsüz, kusursuz bir cilttir.Bu yüzden yüze uygulanacak olan makyaj işleminin öncelikli sırası ten rengine uygun fondöten ve pudra seçimidir. Fondöten ve pudra kullanarak kusursuz makyaja hazır hale gelen cilde uygulanacak olan fondötenin tabak halinde olmamasına dikkat edilmesi gerekir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin