Dostluk Şarkısı Sözleri – Okul Şarkıları

0
165

Dostluk şarkı sözleri ve Okul Şarkıları. Arkadaşlar herkese merhabalar, malum okullar da açıldı. Herkes okullu oldu. 🙂

Okul hayatı öğrenciler için çok can sıkıcı gibi gelmese de aslında öyle değil. Asıl stres okul bittikten sonra hayata atıldığınız zaman başlıyor.

Ben Lise de okurken sürekli dersleri boşladığımı söyleyebilirim. Okula gitmek istemezdim hiç bir hocanın dersine de adam akıllı girmedim. Ama şimdi gel gelelim kafamı taşlara vuruyorum. Tabi Lise yi bir şekilde bitirdim ama şu anda Açık Öğretimden öğrenimime devam ediyorum.

Neyse lafı fazla uzatmak istemiyorum orada atölye öğretmenimizin bize söylemiş olduğu şu sözü asla hiç bir zaman unutmadım ve unutmayacağım da sizlerin de aklınızın bir köşesinde kalsa bence iyi olur.

Arkadaşlar bakın şimdi sizin için hayat toz pembe gezip oynayıp rahat rahat dolaşabiliyorsunuz. Asıl maceranız okul bittiğin de hayata atıldığınız da başlayacak. Bu günlerinizin kıymetini ve değerini bilin. Asla bu sıralar da bir daha gelip okuyamayacaksınız.

Her şeyin yeri ve zamanı var. Sizler şu anda burada iken bu zamanınızın kıymetini bilip ona göre davranın derdi hep. Sürekli bizlere bu şekilde öğütler verirdi. Ancak o zaman için bizler daha tam olgunluğa erişemediğimiz den dolayı bir kulağımız dan girer diğerinden çıkardı maalesef. Ama nasıl olduğu ise bu hocamızın söylediği söz halen daha kulaklarım da çınlıyor.

Velhasıl arkadaşlar sizler de okuduğunuz okulun o sıraların, o tebeşirin aklınıza gelebilecek her şeyin kıymetini bilin. Özellikle de sizleri hayata hazırlayacak olan o kıymetli Öğretmenlerimizin tabi ki.. İş işten geçtikten sonra ve hayata atılınca bu yazımı tekrar okuyun ki ne demek istediğimi çok daha iyi bir şekilde anlayacaksınız.

İşte böyle arkadaşlar biraz lafı uzattım ama bir kaç ders niteliğin de bir yazı olmuştur umarım sizler için de tekrar benim içinde 🙂 şimdi sizlere özel dostluk şiiri ve okul şiirlerini hemen aşağıda paylaşmak istiyorum buyurun..

Güzel Dostluğumuz Şiiri

Dostluğun bir sevgisiyle
Toplanırız biz her an burada
Bu sevgi bağı kopmazın hiç
Dağılsak da bir gün yurda
Bu güzel günleri hep andıkça
Çarpacak kalbim benim
Bu sevgiyle sonsuza dek
Uzansın sana elim

Okulumuz Açıldı Şiiri

Yaz günlerin de ne güzel eğlendik ama ne çabuk geçti
Eğlencemiz sona erdi dinlenme bitti
Yemyeşil Ormanlar da gezip Masmavi Denizlerde yüzdük
Artık Hoşçakalın Bizden buraya kadar
Benim Okulum Açıldı. Yuvama Dönme vakti
Gezdik Gördük Eğlendik bol bol da dinlendik
Şimdi ise artık Çalışma vakti Okulumuz Açıldı


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin