Domain Nasıl Satın Alınır

0
42

Domain nedir, nasıl satın alınır gibi soruların cevaplarını hemen sizler için burada açıklamış bulunmaktayız siz değerli arkadaşlarımız için buyurun konumuzun devamına bir göz atabilirsiniz..

Domain (alan adı) internet üstünden belirlediğimiz kelimelerin ve rakamların ücretli yada para ödemeden tescil edildiği adlar olarak anlatabiliriz.

Ziyaret ettiğimiz internet sitelerin marka olmasında en büyük rolü oynayan kelimeler şeklinde de anlatabiliriz.
Sitemizde yada başka sitelerde bulunduğu gibi budioki.com olarak giriş yaptığınız domain isimidir.
Eğer bir ad belirlemiş başka bir deyişle domain almamış olsa internet siteleri yanlızca İP adresleri üstünden açılabilirdi. Eğer sizde bir Web sitesi açmak istiyorsak yada iş yeriniz içerisinde bir site gerekiyorsa öncelikle domain kaydınızı yaptırmanız gereklidir.

Domain adınızı belirlediyseniz emin siteler üstünden satın alma işlemin yaparak kayıt prosedürünü yaptırmalısınız.
Piyasada çoğu kayıt sitesi yer almaktadır.

Bu siteler bu arada domain aldıktan ardından alanınız içersinde yer teminde edebiliyor.
Domain kaydınız inşa etmek içersinde seçtiğiniz domainin sorgusunu yaptırınız.
Sorgu içersinde satın alma prosedürü yapan olacağınız sitenin üstünden sorgulama yapılabilir ve süratli satın alma yapabilirsiniz.

Domain Satın Alma İşlemi

Ardından ise satın alma işlemine geçebilirsiniz. Satın alma prosedürünü birkaç ödeme sistemi ile yapılabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. En süratli sistem ise kredi kartı ile ödeme sistemidir. Satın alacak olduğunu domain uzantısına göre maliyet değişikliği göstermiştir.

Görselde görülen ad ise xyz uzantılı bir domaindir.
Fiyat olarak ise ucuzdur ve defa tanınmış bir uzantı değildir. Genel olarak ise satın alınan ve sarfedilen domain uzantıları Com ve Net olan uzantılardır.

Domain Satın Alma işlemlerini tamamladıktan ardından ise yönlendirme işlemlerini yapılabilir ve kurmak dilediğiniz sisteme göre kullanmaya başlayabilirsiniz. Farklı bir host kiralama yaptıysanız NS ayarlarınızı yaparak yönlendirme yapabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin