Diş Beyazlatmanın Dezavantajları

0
12

Herkes dişlerinin beyaz olmasını ister. Dişler dış görünüş açısından oldukça önemlidir. Beyaz dişler demek, bakımlı dişler demektir. Diş beyazlatmanın birçok yöntemi vardır. Dişler beyazlasa bile aslında dezavantajları da olmaktadır. Dişlerin asıl rengi sarıya yakındır. Ancak dişler birçok yöntemden dolayı beyazlatıldığı zaman bakımı daha fazla zorlaşmaktadır. Diş beyazlattıktan sonra dişlerin düzenli olarak bakım yapılması gerekmektedir.

Diş beyazlatma işlemlerinden sonra dişe zarar veren tüm etkenlerden uzak kalınmalıdır. Özellikle sigara ve alkol kesinlikle tüketilmemelidir. Aksi taktirde dişlere zarar verir. Buna ek olarak; kahve, çay ve asitli içeceklerden uzak durulmalıdır. Bu alışkanlıklara devam edilmesi halinde beyazlatılan dişler etkisi azalacaktır. Bir kişi gülümsediği an direk olarak dişler ön plana çıkmaktadır. Diş beyazlatmanın avantajlarının yanı sıra, dezavantajları da göz önünde bulundurulmalıdır.

Diş Beyazlatmanın Yan Etkileri Nelerdir?

. Diş beyazlatmanın en önemli yan etkilerinden bir tanesi, sıcağa duyarlı hale gelmesidir. Sıcak ve soğuk dişlere temas edilmesi halinde acıyı hissedebilirsiniz.

. Diş beyazlatma işlemleri bittikten sonra ağrıları ortaya çıkabilmektedir. Diş etleri çekilebilir ve rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir. Buda diş beyazlatmanın yan etkilerinin başında gelmektedir. Diş etlerinin çekilmemesi adına dişlere daha özenli davranılmalıdır.

. 16 yaşından küçükler diş beyazlatma tavsiye edilmemektedir. Dişler daha fazla hassas olmasından dolayı yan etkiler ortaya çıkabilmektedir.

. Diş beyazlatma işlemleri gerçekleştirildikten sonra boyalı içecekler, kahve ve kafeinli içeceklerin tümü bırakılmalıdır. Aksi taktirde dişler zarar görür.

. Diş beyazlatma tamamlandıktan sonra diş etlerinin çekilmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle profesyonel kişilere yaptırılması çok önemlidir.

Diş beyazlatmanın yan etkilerinin çoğu geçicidir. Ancak profesyonel kişilerin bu işlemi yapması son derecede önemlidir. Eğer diş beyazlatma yöntemleri doğru ve uzman kişilere yaptırıldığı taktirde yan etkileri de ortadan kalkacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin