Dekoratif Ranza Modelleri

0
9

Dekoratif ranzalar yer problemi yaşayan aileler tarafından tercih edilen ranzalar idi, artık yer problemi olmayan kişiler tarafından da pratik olduğu için tercih edilmektedir. Bu tür ranzalar çoğu açıdan çok kullanışlı, konforlu ve şık tasarlanmış olan ürün yelpazesine sahiptir. Bu zamanlar da üretilen ranzalarda üst kata çıkmayı sağlayan çıkış alanı bulunup bunun haricinde diğer alan da göze hoş gelen ve kullanışlı işe çok yarayacak çekmecelerde bulunmaktadır.

Çoğu ranzalarda ise altlı üstlü iki yataklı tasarlanırken, bazı modellerinde ise sadece üst katta yatma alanı olup alt kat ise tamamen kişisel isteğinize kalan bir alan oluşabilir. Ayrıca bazı modellerin altta kalan çekmeceli kısımlarında gizli bir yatak bulunmaktadır. Bazı ranza çerçeveleri ise genel olarak ahşap ve metal olarak tercih edilmektedir. Bu ranzalar çok kullanışlı, konforlu ve dayanıklı modelleri ile ortaya çıkmıştır. Sizlerde hem yerden tasarruf etmek hem de evinize güzellik katmak için bu tür ürünleri tercih edebilirsiniz.

3 Kişilik Ranza Modelleri

3 Kişilik Ranza Modelleri öne çıkaran sebep ise evlere sığamıyor oluşumuzdur. Genel de evler çoğunlukla 3+1 şekilde olup 4+1 evler yeni yeni çoğalmakta daha üstü odaya sahip olanlar ise çok sınırlı sayıda ve çok yüksek fiyatlara satılmakta. Hal böyle olunca ev içerisindeki odalar yetersiz gelmekte ve çocuklar özele kalmadan her yaş atmasında bir birey olması sebebiyle kişisel olarak istenilen bir şey yapılmak yerine ikisi bir arada kullanılıp çocuklara farklı odalar verilmekte.

Fakat ülkemizde salon oturma odası bir arada kullanımı çok yaygın olmamakla birlikte ve 3 ve üstü sayıda çocuk sahibi olan ebeveynler mecburen çocukları aynı odada yatırmak zorunda kalmakta. 3 çocuk ve üstü çocuk sayısına sahip, kalabalık aileler düşünülerek yapılmış olan bu ranza modellerini ortaya çıkarmıştır. 3 kişilik ranzalarda genellikle çalışma şekli alttan ya da kenarlardan çıkan bir gizli yatak şeklide olmakla birlikte diğer ranzalardan çok fazla yer kaplamaması en önemli özelliği olarak karşımıza çıkar. Ancak bizlere en önemli noktası fayda maliyetidir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin