Çin’in Apple’ı, Xiamoi-The Xiaomi Mi Notebook Air İncelemesi

0
65

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi tarafından bomba bir açıklama geldi. Firma ilk Windows 10 Dizüstü Bilgisayarını tanıttı. Yeni laptop’unun ismi The Xiaomi Mi Notebook Air, piyasaya bomba gibi girdiği kesin çünkü tüm teknoloji ürün meraklıların hepsinin gözü bu üründe!..

Bir çok teknolojik sitelerde ve nice bloglar da herkes bu canavara takmış olduğu lakap ise; ” Çin’in Apple’ı ” oldu.

Çıkış haberi ve görselleri ile tüm herkesi şoke etti. Xiamoi günümüz de çıkarmış olduğu teknolojik ürünleri ve telefonları ile tanıdık. Meğersem biz Xiamoi’yi pek sıkı fıkı tanımıyormuşuz. Eğer Apple dünya devi ise, Xiamoi Çin’in devi. Xiamoi çıkarmış olduğu The Xiaomi Mi Notebook Air fiyat,performans ve görünüşü ile her ne kadar pahalı gözükse de firmanın yaptığı açıklama doğrusunda uygun fiyat ile satışa sunulacağını belirtti.

Çin’in Bilgisayar ve Laptop pazarını alt üstmeyi başaran Xiamoi bu başarısı ile bir kez daha Çin’de gündeme geldi. Fırtınadan öncede sessizlik misali, uzun bir aradan sonra bomba haber ile gelip gündeme oturmayı başardı. Şuanlık açıklamaya göre Xiamoi şimdilik sadece Çin Teknoloji Pazarında satılacağı belirtildi. Türkiye ve diğer ülkeler için satışa çıkması için herhangi bir açıklama yapılmadı.

The Xiaomi Mi Notebook Air görünüşü Apple Macbook Air’den farksızdır. Sadeliğin (Gümüş) yanı sıra Altın (Gold) tasarımı ile çeşitlendirmişler.

Sizleri daha fazla sıkmadan hemen bu muazzam cihazın özelliklerine ve görsellerine göz atalım!.

12,5 inç Modeli ve 13.3 inç Modeli ile The Xiaomi Mi Notebook Air’in 2 Adet Çeşiti Vardır. Her ikisi de kesinlikle ultra ince ve hafiftir.

12,5 inçlik modelin kalınlığı 0,51 inç ve ağırlığı 1,07 kg her ne kadar ince ve hafif olsa da kilosu bizlere göre fazla. Spesifik olarak 13,3 inçlik modelin ağırlığı 1,27 kg ve büyüklüğü ise 0,58 inç dir.

Apple’nin 13inç’lik Macbook Airi ile kafa kafaya karşılaştırılabilinir.

Bu makine 2 adet renk ile piyasaya sürüldü. 1. Gümüş renk bir diğer ise Altın rengidir. The Xiaomi Mi Notebook Air Laptopunun hiç bir yerinde Logo, İşaret yoktur. Hiç bir şekilde ifade ve açıklama yapılmamıştır. Tasarım olarak Alüminyum parlak bir yüzeye sahip.

Her 2 Model arasında görünüş farkları olmasıyla seçimi zorlaştırdığı kesin.

13,3 inçlik modelinin özellikleri ise şöyledir;

1080p Ekran

Çift çekirdekli i5-6200U İşlemci

8 GB Ram

256 GB SSD

9,5 Saat Kullanılabilinir Batarya

USB-C Portu

3.0 USB Portu

HDMI Bağlantısı

Aydınlatmalı Klavye

En önemlisi, aynı zamanda Nvidia’nın özel bir GeFerco 940MX Grafik kartı var. Oyunlarda en iyi yardımcınız 940MX olacaktır!

The Xiaomi Mi Notebook Air’in Büyük modeli olan 12,5 inçlik modelinin özellikleri;
Zayıf bir çekirdek kullanılması aslına bakarsak bizi de üzdü.

İşte karşınızda o üzücü özellikler;

Core M3 İşlemci

4 GB Ram

128 GB SSD

Onboard Ekran Kartı

Sadece full dolu bir batarya ile 11,5 Saat dayanıyor.

12,5 inçlik modelini sadece iş için kullanacaklara öneriyoruz. Bu bilgisayarda oyun oynayamazsınız.

İşte en önemli bilgi. Bu ürünün fiyatı nedir?

12,5 inç The Xiaomi Mi Notebook Air’in Fiyatı: 3499 Çin Yuanı – Yaklaşık 525 Dolar, 525 Doları TL’e çevirdiğimiz de = 1.581 TL
13,3 inç The Xiaomi Mi Notebook Air’in Fiyatı: 4999 Çin Yuanı – Yaklaşık 750 Dolar, 750 Doları TL’e çevirdiğimiz de = 2,259 TL


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin