Çene Kilitlenmesi İlk Yardım Nasıl Yapılır?

0
113

Çene neden kilitlenir? Çene kilitlenmesi sırasında ilk müdahale nasıl yapılmalıdır? Bu durum insanı tehlikeye atar mı?

Evet sizlere bugün ki makalemiz de Çene kilitlenmesi sırasında ilk yardım işlemi nasıl yapılmalı hemen bu konu hakkında bir şeyler den bahsetmek istiyoruz. Makalenin devamına göz atabilirsiniz.

Çene Neden Kilitlenir?

Ağız kenarındaki kasların kasılması sonucu bu durum meydana gelmektedir. Bir diğeri ise Vücuda giren mikrop sonucu da böyle bir durum ile karşı karşıya gelinebilmektedir. Hastanın bütün şartları incelenip ona göre bir tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Gelişi güzel işlem yapmak hem hastaya hemde size de zarar verebilir.

Böyle bir durum da sizler de öncelikle sakinliğinizi bir korumalısınız. Panik anında eliniz ayağınıza dolaşıp her şeyi daha da berbat hale getirebilirsiniz. Onun için dediğimiz gibi böyle durumlar da sakinlik oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Çene Kilitlenmesi İlk Yardım Nasıl Yapılır?

Böyle bir durum olursa eğer ki tıbbi konuda hiç bir tecrübeniz yoksa hemen 112 aranmalı ya da size en yakın sağlık kuruluşuna hasta götürülmelidir. Gerekli ilk yardım zaten kendisine hastane de hemen yapılacaktır.

Eğer ki olur da kendiniz müdahale etmeye kalkışırsanız eğer ki daha büyük sorunlara yol açabilirsiniz. Bunlar nelerdir mesela hasta siz çenesini açmaya çalışırken dili boğazına kaçabilir ya da dişleri ile dilini ısırabilir.

Herkese sağlıklı huzurlu mutlu günler dileriz. Umarız ki böyle bir vaka ile hiç biriniz karşılaşmazsınız.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin