Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

0
176

Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Ev hanımlarında çoğunlukla görülen ve neredeyse takıntı haline gelmiş olan cam temizliği sanıldığı kadar zor mu? Özellikle leke kalması açısından rahatsızlık veren ve sürekli temiz kalması istenen camların temizliğini uzun süre koruyabilmek için nasıl temizlemek gerekir? iş yeri camlarında temizlik nasıl yapılır? Cam eşyaları nasıl temizlemek gerekir? Tüm bunlar için detayları açıklamalarda öğrenebilirsiniz.

Ev Camlarını Nasıl Temizlemek Gerekir?

Ev camlarının temizliğini uzun süre korumak istiyorsanız muhakkak beyaz sabunlu bez kullanın. Hazırlamış olduğunuz cam silme suyunuzun içerisine bir beyaz sabun koyun. Bu beyaz sabun suya etkisini verecektir. Camı sileceğiniz bezi ıslattıktan sonra biraz beyaz sabun sürün ve iyice sıkın. Ev camlarında öncelikle çerçeveleri silin. Eğer beyaz çerçeveye sahipseniz beyaz yüzeylerde kullanılan leke çıkarıcı krem temizleyici kullanabilirsiniz.

Bir süngerin veya bulaşık teli yardımı ile inatçı kirleri ovalayarak çıkarabilirsiniz. Beyaz sabun sürerek iyice sıktığınız bez ile çerçeveleri sildikten sonra kuru bir bez ile iyice kurulayın. Daha sonra bezinizi beyaz sabunu içine koyduğunuz suda tekrar yıkayın ve yine üzerine biraz beyaz sabun sürerek camları silin ve kuru bez ile kurulayın. Beyaz sabun sayesinde camların hızlı toz tutmasını büyük oranda engellemiş olacaksınız.

İş Yeri Camlarını Nasıl Temizlemek Gerekir?

Ofis tarzı iş yerleri için ev camları ile aynı temizleme şekli uygulanabilir ancak plaza tarzı olan iş yerlerinde profesyonel temizleme şirketleri bu işi üstlenmektedir. Profesyonel çalışanlar ile uzman temizlik yapılan plazalarda sadece dışarıdan cam temizliği yapılır. Ofis içinden cam temizliğini ev camlarını temizlediğimiz şekilde temizlemek mümkündür.

Cam Eşyaları Nasıl Temizlemek Gerekir?

Ev içi cam eşyaların başında temizliği en dertli olan cam eşya aynalardır. Üzerinde kalan parmak izleri ve dalgalı görüntüsü dolayısı ile temizliği konusunda uğraştırır. Bunun çözümünü ev camlarını temizlediğiniz gibi beyaz sabunla yapabileceğiniz gibi, cam temizleme ürünü olan sprey temizleyiciler ile de yapabilirsiniz. Cam yüzeye sprey temizleyiciyi püskürttükten sonra gazete yardımı ile silebilirsiniz. Evet, doğru okudunuz, gazete ile. Cam yüzeylerde parlaklık kazandıran ve iz bırakmayan bir yöntem olan gazete ile silme şekli küçük cam alanlarda uygundur. Bu yüzden pencere camlarında değil ama dekoratif camlarda rahatlıkla uygulanabilir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin