Bu Kutuların Yarısı Neden Boş Ülker ?

0
54

Fenerbahçeli olduğumu belirterek yazıya giriş yapmak istiyorum. Zira özellikle belirtmem gerekiyor ki; son yıllarda Fenerbahçe ile yaptıkları ortak çalışmalardan ötürü Ülker grubuna ayrı bir sempatim var. Fenerbahçe Ülker Arena’dan tutalım da Murat Ülker’in şahsi yardımlarına kadar pek çok alanda ortak çalışmalar yürütüldü Fenerbahçe ile Ülker Grubu arasında. Tabii ki konumuz bu değil, söyleme sebebim ise Ülker grubuna karşı özel bir antipatim olmadığını belirtmek içindi.

Bu Kutuların Yarısı Neden Boş Ülker ?

Yaklaşık 1 ay önce kadar teyzem ve kuzenlerimin yurt dışından gelmesi ile beraber Ülker grubunun ürünleri daha fazla tüketilmeye başlandı, ailede. Sebebi ise 2-3 yaşlarında olan ufak kuzenim Aras. Kendisi süt ürünlerini tüketmeyi çok sevdiğinden teyzem düzenli olarak Ülker grubuna ait olan Smartt yoğurtlardan aldı. Bir gün yine hep beraber oturmuş, muhabbet ederken gözüm teyzemin yeni açtığı yoğurda gitti ve yarısının boş olduğunu gördüm. Durumu teyzeme sorunca “yurt dışında ağzına kadar dolu bu tarz ürünler, burada hepsi böyle nedense” türünden bir şeyler dedi. Hani yine de acaba o kutuda mı eksik konmuş, üretim hatası olabilir mi diye düşündüğümden bir kutuyu da ben açayım dedim ve açtığımda sonuç değişmedi.

Şimdi sorun şu ki; madem bunların içi tam doldurulmayacak hatta tamı geçtim dudak payı denilecek kısım kadar alan bırakılarak doldurulmayacak, ne diye bu denli büyük kutularda satılıyor ? Eğer “içine xx kadar koyuyoruz” şeklinde bir açıklaması varsa bu durumun, sorum değişmiyor zira madem belirli ölçüde konuyor, kutular neden bu kadar büyük ? Bu durum bir nevi tüketiciyi kandırmak olmuyor mu ?

Elden bu tarz durumları bloglara, sayfalara yazıp eleştirmekten başka bir şey gelmiyor lakin Ülker gibi çokça sevdiğim bir markaya yakıştıramadığımı söylemeliyim. Hoşuma gitmedi açıkçası bu durum, umarım eleştirimi bir şekilde okuyup dikkate alırlar.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin