Bu Dünya’nın Dışında Filmi Fragmanı

0
37

Dün izlemiş olduğum harika ötesi bir film hakkında sizlere biraz biraz bilgi vermek istiyorum. Bunun yanında fragman videosunu da burada yayınlayacağım. Filmin adı “Bu Dünyanın Dışında” İngilizcesi ise “The Space Between” Us olan film

Nasa yakın zaman da Mars gezegenin de bir hayat kurmak için uğraşmakta ve gönüllü ekibini toplar. Mars’a göndermek üzere hazırlamıştır. Ancak yolunda gitmeyen bazı şeyler olacaktır. Uzay boşluğun da bir Anne doğum yapmak üzeredir. Ve doğumu orada gerçekleşir. Ardından Anne ne yazık ki hayatını kaybeder. Cesedi ise Dünya’ya tekrar geri gönderilir. Çocuk ise artık bir Marslıdır.

Orada yaşadığı müddet sonucu bilim ile ilgili her şeyi öğrenmiştir. Burada internette dolaşırken Dünyalı bir kız ile tanışır ve sohbeti gittikçe ilerletirler. Ancak çocuk bir şeyler den şüpheleniyordur. Benim Annem ve Babam kim diye? Annesinin ölümünü bir şekilde öğrenen çocuk babasını bulmak istiyordur. Aslında Nasa’nın başındaki lider o çocuğun babasıdır.

Burada çocuk durumu bilmiyordur. Bunun için Dünya’ya dönme kararı almıştır. Bir kaç denemesinde olumsuzluklar olsa da sonunda Dünya semalarına ulaşır. Ancak daha önce dünya ya hiç gelmediği için biraz bocalayacaktır. Dünya’da gördüğü her şey ona çok farklı gelecek. Ne görse biraz çekingen davranacaktır.

Burada daha önce Uzay da iletişim kurduğu kız arkadaşını aramaya koyulur ve sonunda özel bir kolejde okuduğunu öğrenip hemen onun yanına gitmeye karar verir. Sonunda kız arkadaşına kavuşur. Bu kızla beraber babasını bulmak için yollara düşerler. Sonra çocuk kıza aşık olur. Kızda erkeğe..

Birbirlerinden artık kopamaz bir hale gelmişlerdir. Dünya da oldukça macera dan maceraya atılırlar. Bir yandan da Nasa araştırma merkezinde ki yetkililer bunları bulmak için yola koyulurlar çünkü çocuk dünya da yaşayamaz buna kalbi müsaade etmemektedir. Eğer burada biraz daha kalırsa ölecektir. Bunun için kızla birlikte yapmadıkları yol kalmaz.

Uzun araştırmalar sonucunda en sonunda babasının evini bulurlar ancak karşısına çıkan babası değildir amcasıdır. Çocuk bir kez daha hayal kırıklığına uğrar ve artık yaşamak istemez ve kendisini evin yanındaki denizin yanına giderek suya bırakır. Annesinin yanına artık bir an önce gitmek istiyordur. Hemen arkasından kız arkadaşı ve amcası da koşarak yardıma giderler ve çocuğu kurtarırlar.

Bununla beraber Nasa yetkilileri de oraya çoktan gelmişlerdir. Tüm gerçeği orada öğrenen çocuk Babasını da Nasa’nın başında bir yetkili olduğunu duyar. Evet ben senin babanım der. Filmin sonuna doğru ise kız arkadaşında da ayrılarak Mars’a ne yazık ki geri dönmek zorunda kalır. Çünkü Dünya ona göre bir yer değildir.

Filmi hızlıca bir özet geçtim arkadaşlar. Fragmanını da yukarıdan seyredebilirsiniz. Mutlaka izlemeniz gereken filmlerden biri arşiviniz de mutlaka bulunsun bence..


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin