Bloke Olan Sim Kartı Tekrar Nasıl Açılır?

0
112

Sim kartınız bloke edildi ise lütfen tekrar tekrar aynı girişimler de bulunmayın. Bu sefer de daha büyük yaralar açabilirsiniz. Bloke olan sim kartınızı tekrar nasıl aktif hale getirebilirsiniz. Hemen kısaca sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Sim kart nasıl bloke edilir önce buradan bir başlayalım isterseniz. 3 defa ard arda hatalı sim kartınızın üstünde deneme yaparsanız sim kartı bloke olur. Yine tekrar deneme yapmaya devam ettiğiniz taktir de bu sefer sizden Pin şifresi değil de Puk kodu şifresi isteyecektir. Bu da sizi oldukça uğraştırabilir.

Bloke olan sim kartınızı bir kaç farklı yöntem ile kolayca açabilirsiniz. Sizlere aşağıdan bunlardan birazcık söz etmek istiyoruz.

Bloke Olan Sim Kartı Tekrar Nasıl Açılır?

Öncelikle sim kartınızı aldığınız zaman o zarfın içerisinde sizlere belirtilen Pin kodu ve Puk kodları yer almaktadır. Bu zarfı asla ve asla kayıp etmeyiniz.

Daha sonra ulaşabileceğiniz yerlerden bulmanız çok daha kolay olacaktır. Bloke olduğu taktir de tekrar buradan size geçici olarak verilmiş olan şifreleri girerek cihazınızın Sim kartını aktif hale getirebilirsiniz.

Eğer bu şifreyi istemiyorsanız daha sonra da değiştirmek mümkündür. İstediğiniz zaman şifreyi kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Değiştirmiş olduğunuz şifreyi de saklamayı unutmayın. Çünkü şifre değiştikten sonra artık zarfın üzerinde ki şifreler geçersiz konumuna gelecektir. Bu da önemli bir duyuru olsun.

Şimdi diyelim ki o zarfın içinde ki bilgileri kayıp ettiniz şimdi ne yapacaksınız? Evet arkadaşlar üzülmenize gerek yok. Artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte demokraside çareler tükenmiyor. Bunun için hangi operatörü kullanıyorsanız eğer internet üzerinden online işlem merkezine girerek Puk işlemleri menüsünden yeni bir şifre belirleyebilir ya da eski şifrenizi kullanıp cihazınızı bu şekilde de çalıştırmanız mümkündür.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin