Blog Tutmanın Avantajını Yaşıyorum

0
59

Üniversite hayatımda bölümüm gereği devamlı olarak teknoloji ile içli dışlı olmak durumundayım. Her ne kadar bazen bu durumdan doğan dezavantajları yaşıyor olsam da çoğu zaman işimi avantaja çevirmeyi başarabiliyorum. Bu avantaja çevirme olayında en büyük pay ise benden çok sınıf arkadaşlarıma ait. Zira gerek ilk dönem gerekse bu dönem ne zaman teknoloji ile alakalı bir ödev verilecek olsa “hocam Kenan blog tutuyoooor!”şeklinde bir ses yükseliveriyor. Rahatsız mıyım ? Asla.

Hatta bir bakıma çok da memnunum diyebilirim bu durumdan. Zira baya baya zor ödev konuları arasından daima bildiğimi seçme lüksüne sahip oluyor, not konusunda kendime bir avantaj oluşturabiliyorum. Örneğin; ilk dönem “Bilişim Teknolojileri” veya ismi buna benzer bir şey olan derste WordPress‘i anlatıp (sunup), hocanın inanılmaz gözüne girmiştim. Ama hakikaten kendimle övünmek gibi olmasın, enfes ötesi anlatmıştım.

Bu dönem de “Yeni İletişim Ortamları ve Toplum” adlı derste hocamız ödev dağılımı yaptı ve her zamanki gibi bana “Blog” düştü. Neymiş efendim blog nedir, ne değildir anlatacakmışım. Dedim “hay hay! ben bu işi yaparım!“, hatta bayağı da sevindim bu işe. Çünkü hoca vize ve final yerine ödevi değerlendirecek, notlarımızı ona göre girecekmiş.

Şimdi yoğun bir araştırma içerisindeyim. Çünkü ödevi gerçekten hakkını vererek sunmak istiyorum. Belki hiçbir hazırlık olmadan çıkıp sadece bildiklerimi ve tecrübelerimi aktarsam dahi iyi bir not alacağım ama öyle gelişigüzel olsun istemiyorum. Ödevi sunacağım 18 Mart 2019’a kadar uzun uzun araştırmalar yapacak, hakikatli bir ödev hazırlayacağım.

Araştırılacak öyle çok konu var ki; nereden başlasam bilemedim. Mesela yayınlanan ilk blog hangisi veya ilk blog’u kim kurmuş biliyor musunuz ? Ben gerçekten bilmiyorum ve bilen bir okurum cevaplarsa mükemmel olur. Sevgiyle kalın..


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin