Bir Başıma Grip Oldum

0
42

Kocaeli’den, ailemden, sevdiklerimden çokça uzakta İstanbul’da bir başıma grip oldum. Sabah uyandığımda karnım aç fakat ayağımı kaldıramayacak kadar hastayken, elin İstanbul’unda çaresizce grip oldum.

Bu virüs kimden bulaştı bilinmez ama İsrail’in bir oyunu olabilir diye düşünüyorum. Zira final haftasında bana bulaştırılan bu virüsün masum bir yanı olamaz. Neyse ki; bir virüs bizi deviremeyeceği için dimdik yataktayız, çok şükür. Onca halsizliğe rağmen, onca ağrıya rağmen yine yatakta yine bilgisayar başındayız.

Şaka bir yana ciddi ciddi kaptık şifayı ve kısa sürede geçeceğe de benzemiyor. Aslında yaklaşık olarak 1 haftadır az çok etkilerini hissettiriyordu lakin bugün itibari ile zirve yaptı ve yataktan kaldırmaz hale geldi. Misal; öğlenden beri kendime çay yapmak istiyorum fakat o kadar bitkinim ki; kalkasım dahi gelmiyor. Öte yandan bugün iki kez yemek yedim, ikisini de dışarıdan söyledim. Hazırlamaya mecalim yok.

Ama güzel yönleri de yok değil gribimin. Mesela; ailemden uzak olduğumu bu grip sayesinde ilk kez ciddi manada hissettim. Ne bir çorba yapan var, ne bir çay getiren. Ev arkadaşım Hasan da okulu erken kapandığı için Kocaeli’ye döndü, bir 10-15 gündür yok. Evde bir başıma kaybedenler kulübünü oynuyorum resmen. Kocaeli’de evde tek kaldığım zamanlar çok hoşuma giderdi yalnızlık ama aileden uzaktayken bazen gerçekten çekilmez olabiliyormuş.

Bana bu tarz saf duygular hissettirebilen, vücudumda şuanda cirit atan grip virüsüne teşekkürü borç biliyor, ellerinden öpüyorum. Onca güzel söze rağmen tez zamanda gitmen dileğiyle virüs kardeş..


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin