Beyazlatıcı Doğal Yüz Maskeleri

0
16

Vücudun her bölgesi renk tonu olarak aynı değildir. Yüz ve kollar kışın dahi güneşin etkisinde kaldığı için daha koyu, güneş görmeyen karın bölgesi ve bacaklar daha beyazdır. Beyaz tenin favori olduğu dönemler geride kalarak yerini bronz ve yanmış tenin modasına bırakmıştır. Ancak hali hazırda esmer ten sahip kişilerin hayali decildi beyazlatma isteğidir.

Cilt Tonu Nasıl Açılır?

Cilt tonu zamanla oluşan güneşe ve yaşlılığa bağlı lekeler sebebi ile koyulaşır ya da renk dengesizlikleri olur. Yüz bölgesinde olabilecek bu eşitsizlik, kol altı ve genital bölgede karara olarak görülür.

Cilt tonunu eşitlemek için ​​​​​;

Limon Bakımı

Bir limon ortadan ikiye kesilerek yüzün her yerine dairesel hareketlerle sürülür. Özellikle gece yapılması gereken bu uygulama, sabah ılık suyla yıkanarak tamamlanır. Limon yüz beyazlatma için çok etkili bir meyvedir. Çok hassas ciltler direk limon sürmek yerine, limonu suya sıkarak bu su ile yüzü yıkanmalıdır.

Pirinç Maskesi

Eski çağlardan bu yana cilt bakımı için kullanılan en etkili ürünlerden biri pirinçtir. Pirinç maskesi ile cilt beyazlaştırdığı gibi cildi pürüzsüz ve pırıl pırıl bir hale getirir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı da cildi koruyan pirinç, sıkılaşmasına yardımcı olur. Pirinç maskesi için, 1 avuç pirinç unu ve 1 çay bardağı süt yeterli olacaktır. Karışımı hazırlayarak maske kıvamına getirilir ve yüze uygulanır. En etkili sonuç için 20 dakika kadar beklenmesi ve ılık su ile durulanmalıdır.

Yoğurt Maskesi

Bu maske için kurutulmuş portakal kabukları ve yoğurt kullanılır. Cildi beyazlatma ve cilt tonunu eşitlemek için oldukça etkili bir maskedir. Kurtulan portakal kabukları Bir kase yoğurt içerisine rendelenerek maske haline getirilir. Yüze uygulanan maske, 20 dakika kadar bekletildikten sonra soğuk su ile durulanarak temizlenir.

Leke bakımı ve beyazlatma maskeleri gece yani yüzün güneş görmeyecek zamanlar yapılmalıdır. Düzenli uygulandığında etkili sonuçlar alınır. Maskeler için haftada bir tekrar uygundur.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin