Bedelli Askerlikte Yaş 25 Bedel 15 oldu

0
46

Gençlerin merakla beklediği o büyük haber bugün açıklandı. Meclis tatile girmeden gerçekten çok güzel çalıştığını söyleyebiliriz. Gündemi aylardır meşgul eden en önemli durumlardan birisi de bu bedelli askerlik idi. 5 milyona yakın genç bu haberi bekliyordu. Ancak şunu da belirtelim sevgili arkadaşlar bugün için daha bu konu meclise sunulacak. Resmi gazete de yayınlanan herhangi bir haber henüz yok.

Bedelli Askerlikte Yaş 25 Bedel 15 oldu

AK Partili Bülent Turan’ın yaptığını açıklama ya göre bugün bu konunun meclise sunulması ve bir karara bağlanması öngörülüyor. Yaş 25 bedel olarak ise 15 TL düşünüldüğünü açıklayan Turan bugün netleşeceğini duyurdu.

Ancak şöyle de bir söylenti var. Bedelli askerlik yapanların hepsi 25 günlük bir askeri eğitimden geçecekleri ve kendi şehirlerinde bu görevlerini tamamlayabileceklerini de söyledi. Sosyal medya resmen şu anda bu haberler ile çalkalanıyor desek yeridir. Özellikle twitter’ın gündemine oturmuş durumda. Bu 25 günlük eğitimden memnun olan da var memnun olmayan da var. Şimdi vatandaşta bazı konular da haklı diyebiliriz. Çünkü evinde yaşlısı var işi var gücü var. Her şeyi bırakıp 1 ay eğitime katılacak ve işinden gücünden de geri kalacağı için bu konuyla ilgili yeniden bir düzenleme yapılması yönünde sürekli baskılar olduğunu görüyoruz. Umarım bedelli ile ilgili tekrar bir düzenleme söz konusu olur da eğitimden muaf olursunuz diyelim.

Yani genç arkadaşlarım kısaca şunu söyleyebiliriz. Bedelli askerlik yolda geliyor. Yaş kriteri 25 ve sonrası fiyat ise 15 TL olarak düşünülmüş. Bir de 25 günlük bir eğitim alınacak büyük ihtimalle. Vatana millete ve bedelli bekleyen tüm gençlerimize şimdiden hayırlı ve uğurlu olması temennisi ile.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin