Bebeğinde Reflü Olan Annelere 6 Önemli Tavsiye

0
8

Anne olmak zor hele ki daha bebeklerin yaşı ufaksa o zaman sorunlar bir kez daha katlanıyor demektir. Bu makalemiz de bebeğinizde ki reflü sorunları ile nasıl başa çıkabilirsiniz. Bunun 6 altın kuralını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle Annelere uyarılar bebeklerinizi nasıl beslenmesi gerektiğini öncelikle çok iyi anlamalısınız. Gelişi güzel yiyeceklerden ve mamalardan mutlaka uzak tutun. Yoksa bebeğe ciddi anlamda zararlar verebilirsiniz.

Uyandığı dakikadan itibaren yatacağı saate kadar bebeği incelemeli ve ihtiyaçları doğrultusunda hareket etmeniz de büyük fayda var.

İşte sizlere altın niteliğinde 6 tavsiye

1 – Az miktarda yemek verin ve çok sık olmak kaydıyla beslenmesine özen gösterin.
2 – Bebekleri mutlaka yalancı emziğe alıştırın. Çünkü bebekler de tükürük salgısı ve bağırsak hareketlerini arttırarak reflü de bu durum azaltmaktadır.
3 –Anne sütüyle beslenen bebekde reflü olasılığı hiç yok denecek kadar azdır. Verilen besinlerin koyu bir kıvama getirebilmeniz için özel mama kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
4 – Eğer bebeğinizin inek sütü alejisi mevcutsa eğer bu diyetten mutlaka çıkartılmalıdır.
5 – Pasif sigara içimi de reflüyü olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Bu sebepden dolayı evde ya da bebeğin bulunduğu ortamlarda kesinlikle sigara kullanmayınız.
6 –Son olarak ise, bebeğinize baskıyı azaltmak için çok sık rahatsız edici olan elbise ve kıyafet giydirmekten uzak durun.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin