Battery Life Uygulaması Nedir, Nasıl Kullanılır?

0
122

Bu program oldukça popüler haline geldi. Bunun nedeni ise Apple’ın itirafları yüzünden! Peki Apple firması ne itirafta bulundu ki bu uygulama bu kadar popüler oldu diye mutlaka soracaksınız. Bunu sizlere hemen açıklıyoruz.

Arkadaşlar İphone’ların yavaşlatılması ile ilgili olarak internette bir çok şikayet mesajları gelmekte. Firma’da şikayetleri özenle dinleyip gereken cevabı veriyor. Ancak bu kullanıcıları tatmin etmiyor ki bu olay bir çığ gibi günden güne büyümektedir. Ayrıca Apple firması telefonların yavaşlatıldığını da kabul etmiştir.

İphone’lara yeni yazılım güncellemesi geldikçe yavaşladığını tüm kullanıcılar biliyor. Bu durumdan oldukça şikayetçi ve hemen bunun için Battery Life adlı uygulamayı yüklemek zorunda kalıyorlar.

Bu uygulama hem İOS hemde Android sürümü için mağazalar da mevcuttur. Telefonunuza uygun olan yazılımı en alt kısım da sizlere vereceğiz. O link üzerinden indirebilirsiniz.

Battery Life Uygulaması Nedir

Battery Life uygulaması telefonunuzun tahmini batarya kullanım ömrünü size sunan ücretsiz bir uygulamadır.

Burada şimdiye kadar % kaç bataryayı kullanmışsınız ve ne kadar bir ömrü kalmış bunu görebilirsiniz. Bunun yanında “Kullanım Zamanı” sekmesinden 3G konuşma süresi, internet kullanımı, LTE internet kullanımı, kablosuz internet kullanımı, video, ses ve bekleme sürelerini içeren bilgilere de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Uygulama Nasıl Kullanılır?

Ben sizlere İphone cihazı 6S modeli üzerinden örnek vermek istiyorum. Programı yüklediniz ve çalıştırdınız daha sonra ise “Genel Görünüm” sekmesine bakacak olursak, burada “Batarya Şarj Seviyesi” Yeni cihazlar da bu seviye normal de pil kapasitesi 1715 mAh olması gerekiyor. Ancak seviye düştü ve bu 1300 lere kadar geriledi. Bu da demek oluyor ki cihazınızın batarya ömrü %24 kadar tükenmiştir demektir.

Hemen onun altında “Kapasite” yi göreceksiniz. Burada ise telefonunuzun pil kapasitesi ile ilgili bilgileri vermektedir.

Onun altında ise “Volt” ayarları göze çarpar. Piliniz kaç Volt ile çalıştığını gösterir.

En altta ise Grafik tablosunu göreceksiniz. Burada şimdiye kadar telefonu aldığınız dan bu güne kadar ki grafik çizelgesini sizlere gösterir. Ne kadar bir ivme kaybettiğini bu grafik üzerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Programı İndirme Linkleri:

İOS İÇİN: https://itunes.apple.com/tr/app/battery-life/id1080930585?l=tr&mt=8

ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bat.lifebattery


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin