Başbakanlık Bursu Kaç Zayıf Olursa Kesilir?

0
109

Evet arkadaşlar bu burs için ne yazık ki tüm öğrenciler artık sıraya girmiş durumda. Bu bursu alabilmek için çok uğraşıyorlar ve öğrencilerimiz de derslerini çok iyi tutmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Ancak tabi ki hayatın da bir gerçeği herkesin puanı bir değil. Bu yüzden kazananlar gibi maalesef kaybedenler de olacaktır.

Bu durumda yapacak da pek bir şey yok açıkcası. Peki kaç zayıf ile burs kesilir bu konuyla ilgili sizleri hemen bilgilendirmek istiyoruz. Konumuzun devamın da göz atabilirsiniz.

Başbakanlık Bursu Kaç Zayıf Olursa Kesilir?

Bu bursun devam edebilmesi için arkadaşlar aranan kriterler 4 desten kalmamanız gerekmektedir. 3 dersten kalınabilir. Burada bir sıkıntı çıkmıyor. Ancak bu durum 4 derse çıktığı zaman ne yazık ki bu işin geri dönüşü bir daha olmuyor.

Derslerinizi bu yüzden çok iyi tutmanız da fayda var. Özellikle sınav zamanları yaklaştıkça gezmeyi tozmayı kafelere gitmeyi bir kenara bırakıp derslerinize asılmanız da fayda var diye sizleri şimdiden uyarıyoruz arkadaşlar. Bu sizin geleceğiniz için oldukça önemli bir durum. Bunun meyvesinde zaman içerisinde yine siz yiyeceksiniz.

Dört ders ya da daha fazla dersten kaldığınız zaman bursu takip eden yılın ocak ayı içerisinde kesintiye uğrar ve sizlere bilgilendirme amacı ile evinize bursunuzun kesildiğine dair bir dilekçe gönderirler. Umarız ki böyle bir dilekçe iyi hiç bir zaman karşılaşmazsınız.

Eğer ki arkadaşlar yine öğrenim kredisi almak istiyorsanız size gelen dilekçe tebligatına belirtip tekrar geri yollayıp kredinizi tekrar geri yatırmalarını isteyebilirsiniz. Eğer böyle bir şey ben istemiyorum diyorsanız bu kağıdı geri yollamazsınız. Ancak paranızı geriye alamazsınız. Geri yolladığınız taktir de öğrenim krediniz size geri gelir. 4 dersten kalıp kalmadığınızı ise yaz okulu sonunda öğrenebilirsiniz.

Allah hepinize şimdiden zihin açıklığı versin arkadaşlar. Bu burstan okul bitene kadar umarım hepiniz yararlanırsınız.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin