Bahar’da Bodrum Tatili İçin 7 Neden

0
17

Yerli bayramlarda diğer mevsimlere kıyasla tatil planlaması yapmak daha kullanışlı ve keyif vericidir. Hava neredeyse her yerde sıcaksa, güneş sıcak olsa da yanmaz, deniz ısınmaya başlar ve kalabalık değildir. Bahar sezonu; İnsanları canlandıran, doğada çiçekler açan, insanın yüzünü güldüren, güneşi bize geri veren bir mevsim.

Bodrum, her mevsim tatil yapabiliriz. Bazılarımız hep “Yaz aylarında nasıl geçiniriz” düşüncesiyle ertelendi ve bu büyüleyici şehri keşfetmekten uzak duruyor. Bodrum ise ilkbahar mevsiminde görülmeye değer bir tatil beldesi.

Bodrum Tatili İçin 7 Neden

  1. Güneş, yaz aylarında, neredeyse bahar aylarında başlayarak kavurucu bir etkiye sahiptir. Serin bir ilkbahar akşamında bir tişört ve ter kazandıracak ve ferah, ferah, rahat bir Bodrum geri çekilme keyfi yaşayabileceksin.
  2. Yaz aylarında çılgın kalabalık nedeniyle adım atacak bir yer bulamazsanız, yaz aylarında yeni hazırlanan yerlerin ilk konuklarının tadını çıkarıyorsunuz. Boş tablolar sizi bekliyor, deniz kenarında olmak isterseniz, istediğiniz barın yanına oturabilirsiniz.
  3. Bahar aylarında ısınmaya başlamıştır. Sezon boyunca su ne soğuk ne de sıcaktır. Denize girmeden tatil yapamayacağınızı düşünüyorsanız, istediğiniz plaza gidin ve en sevdiğiniz şezlonga yayın. Ayrıca yaz aylarında sizden talep edilen giriş ücretini ödemeniz gerekmez.
  4. Yaz sıcağında kurutulmuş ağaçlar ve bitki örtüsü yerine yemyeşil bir doğa sizi bekliyor. Bahçeleri geçerken daffodic kokuyu duyarsınız. Biriniz denize, diğeri çiçek tarlasına, bir masal gibi değil mi?
  5. Bodrum, tarihi yerler açısından çok zengin bir tatil beldesidir. Yaz aylarında bu değerli yerleri ziyaret etmek çok zor ve çok kalabalık. Ama ilkbahar, tarihi mekanları ziyaret etmek için mükemmel bir zamandır. Sıcak hava, nazik rüzgarlar, ne sıkıldınız gibi tarihi yerleri dolaşırken ne kadar sıcaktır. Tarihi yerlerin etrafında yürürken, beyaz papatyadan bir taç da yapabilirsiniz…
  6. Bodrum restorasyonunu ve tadilatlarını henüz tamamlamış ve bunun üzerine ilk konuk olma lüksünüz var. Kar beyaz keten, neredeyse ilk kullanımınızdır. Bodrum otel fiyatları yaz oranlarından daha uygundur. Daha kaliteli bir hizmet alırsınız ve daha ekonomik bir konaklama şansı bulursunuz.
  7. Yaz aylarında şimdi Bodrum’da trafik var! Baharda, henüz yazlık istilasına uğramamış olan Bodrum’da henüz trafik başlatılmamıştır. İstediğiniz yere kadar yarı yolda seyahat edebilirsiniz, istediğiniz her yerde trafik tıkanıklığı olmadan gidebilirsiniz. Baharda Bodrum’un lezzeti başkadır. Hafta sonu için bir ilkbahar tatili planlayın ve yaz mevsimi sıcak olmadan Bodrum’un uyanışını seyredin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin