Badem Yağının Saça Faydaları

0
10

Çok eski zamanlardan beri kullanılan badem yağının faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Halk arasında da pek çok şeye faydasının olduğu söylenen badem yağı özellikle saç bakımı için oldukça yaygın kullanılmaktadır. Dışarıda, yüksek maliyetli bakım ürünlerine para vermektense evinizde tek başına yapabileceğiniz, mucizevî bir bakım malzemesidir.

Badem Yağının Faydaları Nelerdir?

Badem yağı E vitamini açısından oldukça zengindir. E vitamininin saç için oldukça önemli bir yeri bulunmaktadır. Aynı zamanda antioksidan da olan E vitamini saçlarınızı ve saç diplerinizi besleyerek, saç uzamasına katkıda bulunacaktır. Yine içerdiği E vitamini ve yağ asitleri sayesinde saçlarınızı besleyerek, saça yumuşaklık veren badem yağı saç kırılmalarının önüne geçecektir.

İçerdiği A,D,B2,B2 vitaminleri ile de saçlarınız için kimyasal her türlü malzemeden uzak, son derece kaliteli nemlendirici olacaktır. Saç dökülmesin en büyük nedenlerinden birisi de magnezyum eksikliğidir. Magnezyum açısından oldukça zengin olan bademi tüketir ve yağını da önce saç diplerinize sonra saçlarınıza uygularsanız zaman içersinde dökülmelerinizin azalacağını göreceksiniz. Kimyasal içerikli boyaların kullanımı, zaman içersinde saçlarınızı yıpratacağı için düzenli badem yağı kullanımı saçlarınızdaki bu yıpranmaları giderecek ve saçlarınızın daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Düzenli kullanım sorucunda saç tellerinizi sararak besleyip koruyacağı için dada dolgun görünmesini sağlayacaktır. Yine saçlarınızı dipten uca kadar besleyecek ve bakım yapacağı için dökülmesini azaltacaktır

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Badem yağının faydalarını görebilmek için sabırla ve düzenli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Saç bakımı yapmadan önce her zaman önce gözeneklerinizi açarsanız çok daha güzel sonuçlar alabilirsiniz. Saç dibinde gözenekleri açmak için kafa masaj aleti de kullanabilirsiniz. Sonrasında parmak uçlarınızla önce saç diplerinize masaj yaparak yağı yedirin sonrasında ise tüm saça uygulayın. Ardından bone takın ve ortalama 45 dakika bekleyin. Düzenli kullanımda son derece güzel sonuçlar alacaksınız.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin