ATM Kartı Geri Vermezse Ne Yapmam Gerekiyor?

0
100

Genel de çoğumuzun başına böyle bir durum gelmiştir. ATM ye kartımızı mutlaka kaptırmışızdır. Sizlere verilen bu süre zarfında tekrar geriye almazsanız kartınız ATM de kalır ve belli bir süre sonra otomatik olarak bloke olur.

Bankacılık işlemlerimizi hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmemiz için her bir köşede artık ATMleri görmemiz mümkündür. Teknolojinin de hızla gelişmesi ile birlikte artık her şey çok daha pratik bir şekilde halledilebiliyor. Banka ATM lerin de hesaplarınızı kontrol edebilir, para çekip bunun yanında para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Kısaca banka üzerinden en basit alış-veriş yapma aracı da desek daha doğru olur.

Öncelikle bu durumun başlıca nedenlerini kısaca şöyle sıralayacak olursak genel de ya teknik arızalardan kaynaklıdır ya da kullanıcı bazlı hatalardır. Kullanıcı bazlı hatalar ise uzun bir süre ATM üzerinden işlem yapmazsanız kartınız tekrar geri vermeyebilir.

İşte arkadaşlar böyle bir durum başınıza geldiğinde neler yapmanız gerekiyor ve nasıl bir yol izlemelisiniz hemen bu konuyla ilgili olarak sizleri bilgilendireceğim.

ATM Kartı Geri Vermezse Ne Yapmam Gerekiyor?

Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız hiç vakit kaybetmeden hemen bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Eğer banka size yakın değilse hangi bankanın ATM si ise hemen telefon açıp bilgilendirme yapmanız gerekiyor. Bankaya yakın bir yerde iseniz hemen bankaya gidip oradaki personelden yardım alıp kimlik bilgilerinizi gösterdiğiniz taktir de geriye tekrar alabilirsiniz.

Eğer isterseniz internet şubeniz üzerinden de bu iptal etme işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki kartınız iptal edilirse yeni kartınız tam 10 iş günü içerisinde evinize hızlıca gönderilecek. Ancak tabi ki arkadaşlar bu konuyla ilgili olarak en net bilgiyi sizlere banka görevlileri verecektir. Bu bilgiyi bankanızdan almanız daha sağlıklı olacaktır.

Tekrar yenilecek olursak böyle bir durumla umarım karşılaşmazsınız eğer oldu ki karşılaştınız diyelim. Sizlere yukarıda da bildirdiğimiz üzere hemen bankaya gidip yetkililere en kısa sürede durumu izah edip ya kartınızın iptalini isteyebilir yeni bir kart talebinde bulunabilirsiniz. Ya da o anki duruma göre ATM bankanın yanında ise kimlik kartınız ile tekrar geriye alabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin