Aşk Asla Gizli Kalmamalı

0
46

Denmiş Spiderman 2 filminde.. Ne kadar doğru bilinmez ama sözün devamı da bir o kadar güzel. “Aşk kadar karmaşık bir şeyi içinde saklarsan hasta olabilirsin.” Hmm… Yalnızlıktan geberdiğim bugünlerde bu sözü kulağıma küpe etmeyi gerçekten çok isterdim ama küpe edecek gücüm de yok.

Yapılan yanlışların sonucunda her türlü kaybı yaşayıp, inanılmaz kusursuzlukta dibe battım. Başlarda fena takıyordum da; şimdilerde eşin dostun sayesinde bir nebze olsun kafam rahat sayılır. Tamamen rahatladığım, suyun tamamen berraklaştığı söylenemez lakin ilk zamanlardaki ekşiliğim de yok. En azından uzaktan izlediğim insanlar ve sergiledikleri tavırlar karşısında tek saçmanın kendim olmadığını anladım. Meğersem her şey komple saçmaymış da ben hedefe yalnızca kendimi koyuyormuşum. En kolay şeydir herhalde; insanın her şeyden kendini sorumlu tutması. Neyse bu boktan davranışımdan vazgeçtiğimi belirtmek isterim. Geç olsa da bu hatamdan döndüm.

Şimdi ise kafa dinliyorum.. Özgürüm, hürüm, kendimdeyim ve mutlu olmaya çalışmaktayım. Sağ olsun birçok dostum yanımda ve başımı kaşıyacak vakit bırakmıyorlar bana. Kafamı yastığa koyduğum anlar hariç, kendi kendime düşünecek vakit dahi bulamıyorum. Aslında her şeyin kilit noktası da bu gibi.. İnsan böyle dönemlerde kendi kendine düşünmemeli.. Hep düşünmekten başlıyor sıkıntılar, hep düşünce yalnızlığından.

Eğer bir şeyi unutmak, bir şeyi kendinizden uzaklaştırmak istiyorsanız çıkın gezin! İçmeyin, düşünmeyin, üzerine düşmeyin.. Uğruna içtiğiniz her şey uğruna içtiğiniz şeyi güçlendiriyor! Kahrolsun tüm içe dert olan aşklar, alışkanlıklar ve bağımlılıklar! Kahrolsun beynimizi yeyip bitiren tüm o düşünceler! Yaşasın tam bağımsız kalpler, yaşasın tam bağımsız beyinler!

İçimdeki bu kıpırtı da tamamen bitsin artık, çıkayım düzlüğe. Tam “her şey bitti” derken baştan başlamayalım yine!

Bir dakika bir dakika!

Bu son dediğim korkaklık mı oluyor yoksa ?

Büsbütün öyle oluyor! 

Yok yok.. Vazgeçtim! Korkmuyorum ulan hiçbir şeyden! Bak ne demiş Ramiz Karaeski..

“Başladığı yerde biterse her şey, bittiği yerde yeniden başlar..”

Başlasın lan o zaman!

Bana biraz güç, biraz cesaret, biraz da sabır lazım..

He bu yazının da devamı gelecek ona göre. Fena merak ediyorum devamını, Allah utandırmasın!

Şu da şurada dursun!


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin