Arızalı Hafıza Kartındaki Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

0
87

Cep telefonunuz da bilinmeyen bir sebep den dolayı hafıza kartınız bozuldu ya da arıza verdi. Kartın içerisinde de çok önemli verileriniz var ama kurtaramıyorsunuz. Ne yapmam lazım diye kendinizi perişan etmeyin. Bunun çözümünü sizlere açıkladık.

Arızalı Hafıza Kartındaki Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

Arkadaşlar sizlere 2 seçenek sunacağız burada istediğiniz seçenek üzerinden belirleyip kolaylıkla kurtarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

1. Çözüm Yolu:

Yapmanız gereken küçük bir kod yardımı alarak bu sorunu aşabilirsiniz. Bunun için öncelikle hafıza kartınızı destekli bir bilgisayara bağlayıp masa üstünde “Başlat” tıklayın ardından “Çalıştır” diyin. Buraya “cmd” kod satırını yazıp “Enter” tuşuna yani Giriş’e basın.

Gelen siyah kod ekranına “chkdsk X: /f” kodunu yazın. Burada belleğin hangi sürüce olduğunu gösterir. Bunun akabin de ise hasarı düzeltmeye yardımcı olacaktır. Otomatik olarak sorun ortadan kalkar.

Yine de diyorsanız benim sorunum çözülmedi devam ediyor. O zaman 2. çözüm yoluna hemen aşağıdan göz atmak isteyebilirsiniz.

2. Çözüm Yolu:

Bunun için kurtarma verileri adı altında bir çok program mevcuttur. Cihazdan silinene veya onarılamaz halen gelen hafıza kartınızın içeriğine bu aşağıda verecek olduğum program ile giriş yapabilir.

İstediğiniz verileri onarıp hızlı bir biçimde kurtarabilirsiniz. Verilerinizi kurtardıktan sonra da belleği biçimlendirmeyi kesinlikle unutmayın. Evet programın adı “Recuva” dır. Programı indirip kurduktan sonra aşağıdaki video’yu göz atıp nasıl yapılması konusunda bilgi alabilirsiniz.

Bunun yanın da alternatif olarak 7-Data Card Recovery adlı uygulamayı da dilerseniz kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin insiyatifiniz doğrultusundadır.

Programların İndirme Linkleri:

7-Data Card Recovery: www.7datarecovery.com/sd-memory-card-recovery

Recuva: https://www.piriform.com/recuva

Nasıl Yapılması Gerektiği Konusunda Video İzle:


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin