Antalya’nın En Güzel Tatil Yerleri (Akdeniz)

0
211

Antalya Akdeniz Bölgesinin tatil için tercih edilen en gözde şehirlerindendir. Denizi, canlı gece hayatı ve ilgi çekici restore edilmiş eski Antalya evleri ile görülmeye değecek bir şehirdir.Kent merkezinde denize girme imkanı ile insanları cezbeder. Yat limanında yat turlarına çıkabilir, iskelede bulunan nezih mekanlarda yemeğinizi yiyip, denize nazır kafelerde oturup manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Tatil Merkezleri

Antalya başlı başına bir tatil merkezi olmakla beraber ilçeleri de tamamen kendilerine özgü tatil merkezleridir.

Saklıkent

Yazın sıcağı ile meşhur olan Antalya’dan nefes almak ve ferahlamak için küçük bir kaçamak yapılacak yer olarak bilinir Saklıkent. Dağların arasında küçük bir kayak merkezidir. Kış mevsiminde kar özlemini gidermek için Antalyalıların akın ettiği Saklıkent yazın da serinliği ile meşhurdur.

Kemer

Sahile kadar uzanan çam ormanları ve gelişmişturizmi ile yerli yabancı turistleri ağırlayan Finike berrak deniz ile de insanları etkilemeyi başarıyor.

Olympos

CarettaCarettalarının yumurta bıraktığı sahile sahip olan Olympos tamamen doğa ile iç içedir. Genellikle gençlerin tercihleri arasındadır.Ağaç evleri ile tamamen oksijen ve sağlık içerisinde bir tatil geçirmenizi sağlayan bir tatil merkezidir.

Finike

Sakin bir tatili tercih ediyorsanız Narenciyenin vatanı Finike’yi tercih etmelisiniz.Diğer merkezlere göre daha yeni keşfedilmeye başlayan Finike tam kafa dinlemeli bir tatil merkezi.

Alanya

Tarihi, kültürü ve eşsiz manzaraları ile tatilde bir marka olmayı başaran Alanya turizm patlaması yaşayan bir tatil merkezidir. Tatil adına ihtiyacınız olan her şeyi karşılayabilecek özelliklere sahiptir.

Manavgat

Antalya’nın en büyük ilçesinden biri Olan Manavgat, adını taşıyan nehrin iki tarafında kuruludur. Doğa harikası Oymapınar gölünde manzaranın güzellikleri görmeye değer.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin