Animasyon Çizgi Filmlerinde Yetişkinlerin Anlayabileceği 5 Şaka

0
171

Çoğu aile animasyon filmlerine bayılır. Çünkü animasyon filmlerinde çocuk hayali ve renkli bir gemiye binerek yaratılan o dünyaya doğru açılabilir.

Hatta yeterinde doğru yapılırsa hem çocuklar için hemde aileleri için çok güzel anlar yansıtabilir. Animasyonlar da yetişkinler için küçük espiriler bulunmaktadır. Fakat çocuklar bu espirilerin farkında vardıkları zaman derin bir sessizlik oluşur. Evet sizler için hazırlamış olduğumuz sadece yetişkinlerin anlayabileceği 5 şaka buyrun..

Animasyon Çizgi Filmlerinde Yetişkinlerin Anlayabileceği 5 Şaka

5- Arabalar: Arabalar 3 filmi Haziran da gösterime girdi. Fragmanları ilgimizi çekse de filmin kendisi beklenildiği kadar ilgi görmedi. Filmin bir sahnede Şimşek McQueen en popüler yarışmacılardan birisiydi. O kadar çok hayranı vardı ki sıraya dizsek bir ordu oluştururlardı. Bir çok hayranı McQueenin görünüşünden etkilenir. Bu kadar belli olmasa da 2 kadın araba McQueene sinyal çakıyorlar. Fakat çocuklar noktaları birleştirip ne anlatılmak istendiğini ailelerin söylediğinde yemek masasındaki o garip sessizliği hayal bile etmek istemiyorum.

4- Aşcı Fare – Ratatouille: Çok küçük yaştaki çocuklar animasyon filmlerindeki göndermeleri tam olarak anlamasalar da yani bir şeyi anlamaya başladıkların da tüm odayı derin bir sessizlik kaplar. Bu olayı bazı aileler Pixel yapımı Ratatouille yi izlerken yaşamış. Yemek pişirme sanat ve hayvalar dan bahseden bir filmde kötü ne olabilir ki? Çok değil fakat insan karakteri içeren çılgın bir an hariç.. Kahramanımız kız arkadaşına bir sır söylemek üzeredir. Ancak bu durumu açıklamak için doğru sözleri bulmakta zorluk çekmektedir. Açıklarken olaylar şu şekilde gerçekleşir. Kafasının karışmasının yanında biraz da durumdan rahatsız olsa gerek ki kemerinin aşağısına bakıyor. Sadece kontrol etmek için bu filmde o kadar kötü algılanan bir şey olmadığı için bu bağlantıyı kuran çocuklar biraz utanmışlardır.

3- Oyuncak Hikayesi 3: Oyuncak Hikayesi 3, yetişkinlerin bile şaşkınlıktan gözlerinin fal taşı gibi açmasına neden olan çok fazla müstehcen sahneye sahip olmasıyla tanınıyor. İlk kolay Barby nin ken le oan tanışması ile gerçekleşir. Barby, Kene bayıldım der bu da çok bariz birbirinin poposunu beğendikleri anlamına gelir. Yani müstehcen sahneleri ise patates kafalardan geliyor. Yani bu durumu anlayacak kadar gülmüşseniz komik gelecektir. Film de Pembe ayı bir sahnede bayan patatesin dudağını kendisine cevap vermemesi için alır. Tam bu sırada bay patates “kimse benim karımın ağzını alamaz. Tabi ben hariç der.” Çocukların duyduğu şey de yetişkinlerin anladığı şeyden çok ama çok farklıdır.

2- İnanılmaz Aile: İnanılmaz Aile çıktığı zaman herkes tarafından beğeniyle karşılandı. Fakat 2018 de çıkması beklenen devam filmi listeler de en beklenen filmlerin arasına girmeyi başardı. Çünkü bu filmin çıkmasından beri neredeyse 10 yıl oldu. 2. filmi gelmeden önce içindeki tüm acayipliklere rağmen eski filmini inceledik. Bir sahnesinde elastik kızın bay inanılmaza yaptığı estetik şakasını biliyoruz. Fakat bu sahnelerde uygunsuzluk vardı. Bay inanılmaz kurtarılmak istemeyen insanları kurtardığı için dava edilmişti. Eğer haber başlıklarına dikkatlice bakarsanız röntgencilik başlığını göreceksiniz. Evet neden bu arkadaşın dava edildiğini şimdi biraz daha anlayabiliyoruz. Bu biraz üzücü fakat bu özel yeteneklere sahip diğer karakterler de güçlerini kötü amaçlı kullanabilirlerdi. Bu terim çoğu çocuğa bilindik gelmese de ailelerin yanaklarını kızartmıştır.

1- Çılgın Hırsız 2:  Sinemalara Çılgın Hırsız 3 serisi ile tekrar geri döndü. Tabi yanında minyonlarla beraber. Bu filmin eğlenceli hikayesi kaçık karakterlerle tüm dünya da aileler tarafından beğenildi. Fakat film serisinin içinde bulunan şaşırtıcı içeriklere de göz yumamayız. Örnek olarak Çılgın Hırsız 2 yi ele alabiliriz. Bir sahnesinde Miyonlar dondurma partisi veriyorlardı. Muhteşem sütunun altında ezilen miyonlar tamamen maf olmuş durumdalardı. Minyonların kendi partilerinde bir yol denemeleri çok komik ve garip olsa da tüm bayana odaklanan biri diğeri bu gariplikleri fark edebilir.Bir sahnenin sol üstünde bir minyonun direk başında yaptığı güzel dans hareketlerini görebiliyoruz. Evet doğru direk dansı sizi bilmem. Bir çocuk bana o minyonun ne yaptığını sorarsa bir şey diyemeden kalırım.

Daha önce ailenizle animasyon filmi izlediniz mi? İzlediyseniz bu tarz sahneler çıktığında sizler ne yapardınız? Bu konuyla ilgili olarak yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar..


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin