Android’de Unutulan Kilit Ekranı Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

0
17

Güvenlik artık herkes tarafından dikkat edilen bir şey ve biz insanlar telefonumuza bir şeyler yükler ama görünmesini istemeyiz çünkü onun özel olmasını isteriz. Eğer bir kişi sizden habersiz telefonunuza girip karıştırırsa bu sadece sizin için değil herkes için hoş karşılanamaz bir durum olur. Bu yüklediğimiz şeyleri kimsenin görmemesi için telefonumuza güvenlik şifresi koyarız. İhtiyacımız olduğunda ise kilidimizi açıp ihtiyacımızı gideririz. Ama insanlar bazen bu şifreleri unutabiliyor. Açmakta zorlanıyor olsalar da bunu birkaç yöntemi vardır. Bizde bu yöntemleri sizlere sunacağız. Ama anlattığımız bu yöntemler maalesef ki sadece Android cihazlar için. Bu yöntemler kesindir ama şartlara uygun değilseniz kesinlikle olmaz. Eğer uygunsanız tabii ki de kilidi unutulmuş telefonunuzun ekran kilidi açılıp sizde rahat bir nefes alabileceksiniz.

Android Device Manager ile Telefon Kilidini Açmak

Bu sunacağımız yöntem içlerinden en olay ve basit olanı diyebiliriz. Google’dan Android Device Manager adlı siteyi aratıyoruz sonra mevcut kullanılabilir durumda olan bir Google hesabınızla giriş yapın ve sol tarafta gördüğünüz cihazlar mevcut. Ama bu cihazları görebilmeniz için kilidini unuttuğunuz telefonda da şimdi girdiğiniz Google hesabı ile giriş yapılmış olmalıdır. Eğer bu şartlar uygunsa sol tarafta cihazınız gözükecektir. Sonra Kilitleme ve Silme İşlemlerini Kur butonuna tıklayın ve istediğiniz şifreyi girip tamam butonunu tıklayın. Artık girdiğiniz şifre ile telefonunuzu açabilirsiniz.

Samsung’un Cihazımı Bul Özelliği ile Telefonu Açmak?

Google’ın sunduğu yöntemi bir nevi Samsung markası da sunuyor. Tabii ki de telefonunuzun markası Samsung olmalıdır. Yine Google’dan Find My Mobile Samsung diye aratıyorsunuz ve ilk çıkan linke giriyorsunuz. Sonra solda bulunan ekranımı kilitle bölümüne tıklayın ve yeni bir PIN kodu girin. Tamam dedikten sonra telefonunuz bu girdiğiniz PIN ile açılacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin