Android Kayıtlı Wi-Fi Şifresi Öğrenme

0
110

Android işletim sistemine sahip olan her marka ve model üzerinden kayıtlı olan Wi-Fi şifresini öğrenmeniz çok basit arkadaşlar.

Ancak bu cihazınıza daha önceden bu şifreyi girmiş olmanız gerekmektedir. Aksi taktir de böyle işlem yapmanız bile söz konusu değildir.

Android telefonunuz hangi marka ve model olursa olsun fark etmez arkadaşlar. Şimdi aşağıda sizlere açıklayacak olduğumuz yöntem ile hemen cihaz üzerinde kayıtlı olan Wi-Fi şifresini kolay ve pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Android Kayıtlı Wi-Fi Şifresi Öğrenme İşlemi

Arkadaşlar bunu öğrenebilmeniz için telefonunuzun rootlu olması gerekmektedir. Bunu da not olarak arada belirtmek isteriz. Neyse ki root erişimi olan bu akıllı telefonunuza ES File Explorer adlı android yazılımın indirip yüklemeniz gerekmektedir.

Çünkü arkadaşlar bu uygulamayı Android’in sistem dosyalarına erişebilmek için kullanağız. O yüzden sadece bu yazılımı öneriyorum. Uygulamayı yükledikten sonra açıp ana dizine girin. Burada data klasörü göreceksiniz. Onu seçin. data/misc/wifi dizine girdikten sonra burada wpa_supplicant.conf dosyasını bulmanız gerekmektedir.

Dosyayı bulduktan sonra açın. Açılırken tercih yapmanız istenirse eğer bunu ES File Explorer programının dahili text/HTML viewer aracını kullanmanızı öneririm.

Burada ağların SSID’leri listelediğine şahit olacaksınız. Burada ağ adlarını ve şifrelerini bir kağıda ya da telefonunuz üzerinden not defterine not alabilirsiniz. Önemli bir not daha arkadaşlar yalnızca Samsung marka telefonlar dışında bu yöntem işe yaramaktadır. Samsung cihazlarda ne yazık ki bir işe yaramıyor.

Bu dosya üzerinde sakın ama sakın herhangi bir işlem yapmayın çünkü Wi-Fi ile ilgili olarak sorunlar yaşayabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin