Android Go Edition Nedir?

0
107

Android yeni işletim sistemi Oreo’nun ardından yep yeni bir arayüz ile en son kasaya sahip olan modellere bu sürümünü vereceğini açıkladı. Android Go Edition ile işletim sistemi dünyasını resmen değiştirmeye geliyor.

Yakında tanıtılacak olan Samsung Galaxy S9 ile birlikte Go Edition’un bir çok özelliği de eklenerek piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. İşletim sistemlerinin babası olarak da nitelendirilmektedir.

Bu yep yeni sürüme 2018 yılı içerisinde Android telefon kullanıcıları yararlanabilecekler. Ancak düşük donanıma sahip olan cihazlar da sıkıntı yaratabileceği için gelme olasılığı %50 gibi bir duruma inmektedir.

Android Go Edition Bize Neler Sunacak

Android 8.0 özelliğinin ardından 8.1 Oreo güncellemesi gelmişti. Ancak sorunları da beraberinde getirmesinin ardından Google bir atak daha yaparak son sürüm olan Go Edition’u duyurma kararı aldı. Bu sürüm resmen devrim niteliğin de bir şey olacak. Bunun müjdesini de şimdiden siz değerli ziyaretçilerimize verelim istedik. Bu yeni sürümden yararlanabilmeniz için cihazınız da en fazla 1GB ram miktarı olması yeterli olacaktır.

Düşük sistemler de dediğimiz gibi çalışmayabilir. Ancak orta segmenti hitap eden telefonlara yüklenebilecek. Bu sürümün en önemli yeniliklerinden birisi de artık uygulama mağazası tamamen değişiyor. Yep yeni bir arayüz ile karşımıza çıkacaktır. Aynı İOS da AppStore’ da olduğu gibi. İOS 11 ile baştan aşağı yenilemişlerdi.

Ancak orta seviye telefonlar da bu sürüm kısıtlamalı olarak sizlere sunulması bekleniyor. Tam özelliği kullandığı taktir de telefon da yavaşlamalar söz konusu olabileceği için böyle bir karar alınmış durumda.

Üreticiler şimdiden test ve deneme aşamasına girdiler bile. Problemsiz ve sorunsuz bir işletim sistemi piyasaya sürmek için canla başla çalışıp ellerinden geleni yapıyorlar.

Umarız ki bu yeni sürüm ile birlikte artık telefonlar bir nebze bile olsa rahat bir nefes alırlar. Telefon eski stabilitesine kavuşur diyoruz. Bunu bekleyip zamanla hep beraber göreceğiz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin