Android Galeri Şifreleme Uygulamaları

0
88

Android bir cep telefonuna sahipseniz artık fotoğraf galerisi albümleriniz kesinlikle güvence altındadır demektir. Bundan böyle sizden başkası Galerinize erişim sağlayamayacak.

Sizlere bu konu ile ilgili olarak 2 adet uygulama ismi sunacağız. Bunları bende kullandım ve son derece memnun kaldım. Cihazınızın Galeri bölümüne hiç bir şekilde sizin izniniz olmadan yani kısaca şifreyi girmeden ulaşamıyorlar.

Bir nevi güvenlik tedbiri gibi bir şey olmuş oluyor. Bu programların isimlerini ve ne işe yaradıklarını hemen sizlere açıklamak istiyorum.

Android Galeri Şifreleme Uygulamaları

Öncelikle App Locker adlı uygulamayı tanıtacağım onun ardından Kilit ( AppLock ) adlı benimde daha önce kullanmış olduğum uygulamadan sizlere söz etmek istedim.

App Locker Uygulaması Nedir

App Locker adlı uygulama sayesinde Galeri kısmına kolaylıkla şifre koyarak o bölümün güvenliğini arttırabilirsiniz. Bunun yanında kişisel resim, video ve buna benzer bilgileriniz artık tamamen güvence altına alınmış oluyor.

Herkesin bir özeli vardır bir toplum içine girildiği zaman arkadaşlarınız ya da çevrenizde tanıdığınız herhangi birisi hemen sizden izin almadan telefonunuzu kurcalarken Galeri’ye girmek isteyebiliyor. Ancak öyle kafalarına göre giriş yapıp kullanamayacaklar işte bu uygulama sayesinde artık her şeyi engellemiş olacaksınız. Bunun yanında program size bir çok kişisel ekstra özellik de sunmaktadır. Bu program sayesinde şifrenizi unutsanız dahi şifrenizi kolay hatırlamanız adına bir rehber yol da sizlere sunuyor.

Kilit ( AppLock ) Hakkında Bilgiler

Benim tercih ettiğim uygulamalardan birisidir. Uzun yıllar Android kullanıcısıyken telefonu ilk aldığım gün bu programı cihazıma yüklemiştim. Bir çok kişileştirilebilir ayarları size sunuyor.

Bu sadece Galeri ile sınırlı kalmıyor. Sosyal Medya uygulamalarınız da dahil önemli ne kadar verileriniz varsa hepsini şifreleyip gizleyebiliyorsunuz. Siz istemedikçe kimse önemli uygulamalarınıza ulaşamıyor. Üst seviye bir güvenlik sağlıyor. Kilit tercihinizi de size bırakmış oluyor. Bu programı da mutlaka denemenizi öneririm.

Uygulamaları İndirebileceğiniz Linkler:

App Locker Uygulaması İçin:  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domobile.applock

AppLock Uygulaması İçin: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domobile.applock&hl=tr İndirebilirsiniz..


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin