Allık Nasıl Sürülür Uygulanır?

0
9

Bir kadını bir erkekten ayıran en önemli özellik kadınların erkeklerden daha fazla kendisine özen gösteriyor olmasıdır. Kadınlar her daim bakımlı ve güzel olmaya dikkat ediyor, bu yüzden güzel olmak her kadının tutkusu haline dönüşüyor, güzelliğin önemli bir kısmı da makyaj ile gerçekleşiyor. Çok ağır makyaj yapmayı sevseniz de sevmeseniz de en önemli ve temel makyaj malzemesi allık oluyor, allık sayesinde yüze renk geliyor, yüzün önemli bir kısmı olan elmacık kemikleri ortaya çıkıyor ve yukarı kaldırıyor.

Allık ve Çeşitleri Nelerdir?

Yüze renk veren ve elmacık kemiklerini kaldırıp belirginleştiren allık, kullanımına göre çeşitleniyor.

Allık Çeşitleri:

  1. Pudra Allık: Kadınlar arasında en çok tercih edilen pudra çeşididir. Her cilt tipine sahip kadınlar kullanıyor, özellikle yağlı cilt tipine sahip kadınlar yaygın olarak pudra allık kullanıyor, özellikle fondötenin üzerine uygulandığında parlama ve yağlanmayı engelliyor.
  2. Krem allık: Yaygın olarak kullanılmasa da kadınların yazın daha çok tercih ettiği bir allık çeşidi olduğu görülüyor. Uygulaması oldukça kolay olduğu için yazın fondöten uygulaması yapmak istemeyen ve hafif tonlu allık kullanan kadınlar tercih ediyor.

İki allık çeşidinden uygun olanı seçildikten sonra allık nasıl sürülür nasıl uygulanır? Önemli hale geliyor.

Allık Nasıl Sürülür Uygulanır?

Toz allık diğer adıyla pudra yapılı bir allık kullanımı:

Öncelikle allık sürmek için uygun bir makyaj fırçası olan geniş açılı bir fırça seçiliyor, Fırçayı allığa çok bastırmadan hafif bir şekilde batırıp çekme sureti ile fırçaya allık alıyor ve fırçadaki fazla allığı üfleyerek elmacık kemiklerinin altına uygulanıyor.

Krem allık kullanımı:

Makyaj fırçasına gerek olmadan bu ürünü direk parmak aracılığıyla alarak elmacık kemiklerine uygulanıyor.

Allık nasıl sürülür uygulanır biliniyor olmanın dışında kullanılan allığın transparan bir pudra yardım ile sabitlenmesi allığı daha güzel gösteriyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin