Akıllı Telefonlar Çocuklar Üzerinde Nasıl Etkiler Gösterir?

0
85

Akıllı telefonların hayatımıza girdiği günden beri bir çok kişi de değişimler baş göstermiştir. Özellikle de genç kesimler ve çocuklar da. Evet konu çocuklardan açılmışken bu durum kendilerini ne kadar çok kötü etkiliyor bir bile bilseniz.

Her evde genci, yaşlısı ve çocuğu da olmak kaydıyla her bireyin elinde bu akıllı cihazlardan bulunmaktadır. Tabi teknolojiyi de belli bir yerden sonra takip etmek gerekiyor ancak çok ileriye kaçmamak kaydı ile.. Aşırısı hem maddi zararlara hemde manevi zararlara yol açabilmektedir.

Akıllı telefonların çocuklar üzerinde ki etkilerini hiç merak etmiş miydiniz? Evet aşağıda sizler için daha önce derlenmiş olan video’da anlatılmak istenen olay çocukların nasıl tepki verdiği telefonlara nasıl aşılandırıldığı ve nasıl bağımlı hale getirildiği konusunu anlatan kısa bir komik şekli ile hazırlanmış video’yu izleyeceksiniz.

Bu video’yu her ailenin mutlaka ama mutlaka izlemesini tavsiye etmekteyim. Bu video’dan sonra belki de çocuğunuza telefon alıp almamak konusun da tereddütleriniz olabilir ya da almaktan vazgeçebilirsiniz.

Yaş gruplarına göre düzenleme yapıp ona göre gerçekten bu cihaza ihtiyacı varsa alınmalı. Aksi taktir de akıllı bir telefona bir çocuğun şu an için ihtiyacı yoktur. İleri de ne zaman aklı başına geldi ve para kazanmaya başladı. O zaman ihtiyaç doğrultusun da alabilir. Bu kendi tercihine kalmış bir durumdur.

İş o anlamlı 15 saniyelik kısa bir film halinde hazırlanmış video ile sizleri baş başa bırakmak istiyorum. Özellikle ebeveynlerin daha dikkatli izlemesini tavsiye ederim. Hepinize iyi seyirler.

Akıllı Telefonlar Çocuklar Üzerinde Nasıl Etkiler Gösterir Video İzle


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin