Akapuntur İle Zayıflama Akapuntur Nedir?

0
147

Akapuntur, eskilerden beri sinir uçlarına ufak iğnelerin batırılmasıyla oluşmuş bir yöntemdir. Bu tekniği, Çinliler çok öncelerde keşfetmişti. Bilimsel bir tedavi yöntemi olmakla birlikte, insan beynindeki belli bölümlerin sistemli şekilde çalışmasını düzenler. Akapuntur, ilk olarak sistem bozukluğuyla ortaya çıkan hastalıkların tedavisinde kullanılır. Sebebi ise, sinir uçlarını harekete geçirmek, eski işlevini yakalayabilmektir. Akapuntur, kişinin hastalık mekanizmasına karşı savaş verir, onu daha da güçlendirir. Kronik hastalıklarda da etkili bir tedavi yöntemidir. Aynı zamanda bağımlılık yapmış birçok kötü hastalıktan da kurtarabilir.

Akapuntur Nelerin Tedavisinde Kullanılabilir?

  • Aşırı kilo alma (obezite)
  • Alkol bağımlılığı
  • Uyuşturucu bağımlılığı
  • Sigara bırakma
  • Migren
  • Bel ve boyun fıtığı
  • Hamilelikte sürekli kusma durumunda
  • Sinüzit hastalığında tedavi yöntemi olarak çokça karşımıza çıkar.

Akapuntur İle Nasıl Zayıflarım?

Kilo vermek için birçok yöntemi uygulamış, ancak sonuç alamamışsanız akapunturla tedavi yöntemini deneyebilirsiniz. Hiçbir yan etkisi olmayan bu yöntem, kulağınıza takılan minik iğnelerin iştah azaltıcı sinirlere batırılmasıyla başlar. Bu iğnelerin kulakta ne kadar kalacağı kişinin kilosuyla doğru orantılı olacaktır. İğne batırılan sinirler, beyne giden açlık mesajını, sürekli yeme isteğini, tatlı ihtiyacını engelliyor. Bu da sizin mantığınızla karnınız arasında bir seçim yapmamanızı sağlıyor. Hep duymuşsunuzdur ‘kendime yenildim’ cümlesini. Akapuntur ile birlikte kendinize yenilmeniz söz konusu değil. Siz diyet yaparken en çok yardımı akapunturdan alacaksınız.

Akapuntur size kilo verdirmez, kilo verirken yardımcı olur. O yüzden hayal kırıklığına uğramayın. Ayrıca iğnelerden korkmanıza da gerek yok. Hiç bir şekilde canınız yanmıyor. Ya da iğneli, iğnesiz, lazerli akapuntur çeşitleri mevcuttur. Aralarından istediğiniz bir yöntemden faydalanabilirsiniz. Seans ücretleri ise, 50 liradan başlayıp 100 liraya kadar çıkabilmektedir. Tabiki tek seans yeterli olmaz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin