3 Malzemeli Muffin Tarifi

0
18

Kullanılacak Malzemeler

  • 1 paket hazır puding (içeriğinin neyli olacağı size kalmış)
  • 3 adet yumurta
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu (isteğe bağlı)

3 Malzemeli Muffin Yapılışı

Muffin hem görünümü hem lezzeti açısından oldukça güzel bir tatlı. Öncelikle tarife başlamadan önce fırını 180 dereceye ayarlayarak ısınmasını sağlayın. Bu sayede muffinler daha çok kabaracaktır.

Muffin yapılacak olan kalıplar silikon ya da kağıt kaplı fırın tepsisine tek tek dizin. Muffin için özel tepsi kullanıyorsanız her birinin içini tek tek yağlayın. Hamuru hazırlamak için yumurtalar derin bir kabın içerisine kırılır. 1 paket hazır puding üzerine ilave edilir. Mikser ile iyice çırpılır. Kıvamı çok cıvıksa 1 kaşık un eklenebilir. Kıvamı ne çok akışkan ne çok koyu olmalıdır. Bu kıvama gelene kadar un ekleyebilirsiniz. Ardından içine kabartma tozu ilave edilir ve karıştırılır.

Hazırlanan muffin hamuru her kalıba 1 yemek kaşığı olacak şekilde paylaştırılır. Daha sonra üzerine isterseniz fındık, ceviz veya kuru meyveler serpebilirsiniz. Önceden ısıttığınız 180 derece fırında pişmeye bırakılır. Muffinler pişerken kontrollü olmanız gerekir. Muffinin içine kürdan batırarak içini çiğ olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kürdan temiz çıkarsa muffinin içi pişmiş demektir. Bu ölçüler ile ortalama 12 adet muffin çıkmaktadır. Dilerseniz ölçüleri yarıya indirip ya da 2 katına çıkararak elde edeceğiniz mufffin sayılarını değiştirebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin