2018 Okullar Yarıyıl Tatiline Ne Zaman Girecek?

0
90

Koca bir yarıyılı daha bitirmek üzere olan öğrencilere hem karne heyecanı hemde tatil sevinci şimdiden sarmış bile. Yarı tatiline çıkacak öğrencilerin en çok merak etmiş oldukları bir diğer hususta okullar ne zaman kapanıyor sorusu olmuştur.

Şimdi öğrenci ve velilerin bütün gözleri bu konuya çevrilmiş durumda. Bunu hemen sizlere açıklıyoruz.

2018 Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Milli Eğitim bakanlığından açıklanan verilere göre okullar 9 Haziran 2017’de açılmıştı. Öğrenciler bu tarihte ders başı yaptılar. Zaman o kadar hızlı ilerliyor ki yarı yıl tatili gelmiş çatmış.

Yine takvimde yer alan bilgilere dayanarak arkadaşlar 15 sömestr tatili 22 Ocak da başlayacak olup 5 Şubat 2018 tarihine kadar devam edecek. Bu tarihten sonra 2. yarı yılınız başlamış olacaktır.

8 Haziran 2018 tarihinde ise okullar tamamen kapanacak. 3 aylık tatil başlayacaktır.

Bir diğer husus ise, Resmi bir açıklama gelmediği için farklı söylentiler de var ancak ne kadar gerçeği yansıyor bilinmemektedir. Biz yine de sizlere açıklamak istiyoruz. Yarı yıl tatili bilindiği üzere 15 gün sürüyor. Ancak bunu 30 güne çıkartabilmek için çalışmalar yapıldığı öne sürüldü. Bu yönde bir çalışma yapılacak mı? Şimdilik bu durum merak konusu olarak kalacak. Bu konuyla ilgili daha fazla da bir şey söyleyemeyiz. Zaman içerisinde bekleyip göreceğiz.

Okul Giriş Çıkış Saatleri Değişiyor

2.yeni öğretim dönemin de bundan böyle okula giriş çıkış saatleri değişecek. Peki hangi saatler arasında okula gelinip gidilecek?

Valilikten yapılan bir diğer açıklama da anaokulu, ilkokul ve ortaokullar bundan böyle 08.00’da ders başı yapılmasına kararı verilmiştir.

Not: Çıkış saatleri bölgeden bölgeye değişebileceği için değişkenlik gösterebilmektedir. Bu yüzden tam zaman veremiyoruz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin