2018 Dünya Kupası Şampiyonu Fransa Oldu

0
46

Aslında öyle futbolu çok seven ve izleyen birisi değilimdir ancak bu sene ki 2018 de düzenlenen dünya kupası maçları bana gerçekten çok zevk verdi diyebilirim. En azından futbol duygumu biraz daha depreştirdi. Dünya kupası maçları bu sene Rusya nın ev sahipliği yaptığı stadyumlar da oynandı.

2018 Dünya Kupası Şampiyonu Fransa Oldu

Her maçı izleyemesem de genel de TRT 1 de yayınlanan maçları fırsat buldukça izlemeye çalıştım. Bu sene ayrı bir güzelliği vardı. Tüm takımlar resmen 1.lik için kıyasıya mücadele veriyorlardı. Çokça gollü geçtiğini de söylemeden edemeyeceğim.

Artık son maça bakacak olursak Fransa ve Hırvatistan mücadelesi kıran kırana ve bol gollü geçmişti. Final maçında Rusya’nın başkanı Putin de maçı stadyum da izliyordu. Bu da gözlerden kaçmadı. Gerçekten ilginç görüntülere tanıklık ettiğimiz o özel maçlardan birini yaşadığımızı söyleyebilirim. Özellikle son 10 dakikası çok heyecanlı idi. Resmen nefeslerimizi tutup izlemiştik. Maç Fransa’nın 4-2 lik üstünlüğü ile bitmişti. Ancak ben Hırvatistan’ın yenmesini canı gönülden isterdim ama maalesef kupayı kaldıran taraf Fransa oldu.

Coşkulu bir şekilde düzenlenen törenle o büyük dünya kupasını kaldırarak uzun bir sürenin ardından bir ilke imza atmış oldular. Yine de kendilerini tebrik ederiz, ileri de ise başarılarının devamını diliyoruz. Her 4 yılda bir olan Dünya Kupası maçları bir sonraki 2022 yılında Final şampiyonu olan Fransa da gerçekleşecek. Fransa ev sahipliği yapacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin