2018 Bedelli Askerlik Çıkacak Mı?

0
80

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle bedelli konusunu konuşmak istiyorum. Bu haber milyonlarca gencimizi ilgilendirmektedir. Bir çok genç arkadaşımız bedelli mağduru ve bir an önce yürürlüğe konulmasını bekliyor.

2018 Bedelli Askerlik Çıkacak Mı?

Geçtiğimiz günler de bir programa canlı yayına katılan Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım gençlerin sesine kulak vererek bedelli ile ilgili açıklamalar da bulundu. Bizler bedelli konusuna müspet (olumlu) bakıyoruz. Ancak bir yandan afrin bir yandan şehitlerimizi göz önünde bulundurursak çok suistimal edilebilir şeklinde açıklamalar da bulunarak gençlerimizin yüreğine bir nebze de olsa su serpmeyi başarmıştı.

Bu açıklamanın hemen ardından 1 gün sonra ise Hükümet sözcüsü Mahir Ünal yine başka bir programa katılarak bu söylenen sözlerin aksine bu konuşmalar başbakanımızın kendi görüşüdür. Hükümet tarafından böyle bir açıklama yapılmadı ve bedelli şu an da gündemimiz de değildir. Açıklamasını yapmıştır.

Sosyal Medya üzerinden Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı sayfalarına milyonlarca bedelli ile ilgili mesajlar yağmaktadır. Bu kadar mesajın üzerine Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yapmış olduğu toplantısın da bedelli askerlik konusunu da dile getirmiştir. Kendisi şu an için gündem de değil afrin operasyonu sürerken ve o kadar şehit vermişiz onlara saygısızlık olur dedikten sonra önümüzde bir seçim var hayırlısı ile seçimi bir atlatalım başkanlık sistemine geçelim ondan sonra bu durum tekrar masaya yatırılır demiştir.

Şimdi gençlerin aklına takılan bir çok soru işareti olduğu kesin acaba hükümet tarafında bir çatlak mı var demeden de kendimi alamıyorum. Kimse kurulu düzenini bırakıp askere gitmek istemiyor. Onlar da bir yandan haklı çalışan var, ailesini geçindiren var bunun yanında evli ve çoluk çocuğa karışmış bir çok genç kardeşimiz var. Şimdi devlet tarafına bakıyoruz. Bir yandan bu duruma olumlu bakıyoruz deniyor. Diğer yandan ise şimdilik gündemimiz de yok deniliyor. Gençler sürekli bedelli askerlik için sosyal medya ve diğer platformlar dan seslerini duyurabilmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Umarız ki genç kardeşlerimiz sizler için hayırlısı ne ise o olur. Her şeyi ne yazık ki zaman gösterecek. Şu durum da ne desem boş. Seçimden önce çıkar mı diye bana soracak olursanız ben kesinlikle sanmıyorum. Ama seçimden sonra Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bir düzenleme olursa tekrar bu konuyu gündeme alabilirler. Herkes için hayırlısı ne ise o olsun.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin