1 Ayda 5 Kilo Verdiren Diyet

0
44

Yaz gelmeden önce fazla kilo problemi olan ve bu fazla kilolardan kurtulmak isteyenler mutlaka okumalı. 5 kilo fazlası olduğunu düşünenler bu yazıyı okuyup aşağıda verilen 1 ayda 5 kiloyu kesin verdiren diyet listesini uygular ise 1 ay sonunda o 5 kiloyu vermiş olacaklardır. Öncelikle kilo vermeye başlamak için her gün düzenli olarak yürüyüş yapmaya başlamalısınız. Çünkü sadece diyet ile verilen kilo sağlıklı olmayacaktır. Ayrıca diyet yaparken aç kalınmamalıdır aksi takdirde vücudunuz buna tepki olarak metabolizmanızı yavaşlatacak ve kilo vermenizi zorlaştıracaktır. Diyet yapmak için kararlı ve iradenize hâkim olmalısınız. Çünkü irade ve kararlılık her şeyden önce gelir. Diyete öncelikle porsiyon küçülterek başlanmalıdır. 3 tabak, yarım ekmek yiyorsanız öncelikle bunu 1 tabak yemek ve 2 dilim ekmeğe düşürmelisiniz. Yemeyi bir anda kesip vücut sağlığınızı tehlikeye atmamalısınız. Sağlıklı bir şekilde 1 ayda 5 kilo vermek kesinlikle mümkündür.

1 Ayda 5 Kiloyu Vermek İçin Yapmamız Gerekenler

  • 1 ay boyunca her sabah uyandığınızda kahvaltıdan önce aç karna bir bardak ılık suya limon sıkın 5 dakika beklettikten sonra bu suyu için ve yarım saat sonra kahvaltıya başlayın.
  • Kahvaltıda 1 adet haşlanmış yumurta, 2 dilim kepek ekmeği, 2 adet kuru incir ve istediğiniz kadar salatalık, domates tüketebilirsiniz.
  • Öğle yemeğinde tavuklu, etli ya da ton balıklı salata yanında da istediğiniz meyveden (elma, armut, çilek, karpuz vb.) 1 porsiyon tüketebilirsiniz.
  • Ara öğün olarak istediğiniz kadar salatalık, marul tüketebilirsiniz. Ek olarak 1 kase yoğurdun içine kuru kayısı doğrayarak bu şekilde de ara öğününüzü tamamlayabilirsiniz.
  • Akşam yemeğinde ekmek kullanmadan 1 porsiyon ızgara ile günü tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin